Sokol Nové Strašecí – SK Brozany 3:1 (0:1)

„V kabině jsme si o poločas řekli, že rozhodně nemáme co ztratit. Řekli jsme si, že soupeř je hratelný," nechal se slyšet po utkání s Brozany lodivod Nového Strašecí Václav Eck.

Druhý poločas vskutku vyšel domácímu celku podle představ. Novostrašečtí fotbalisté byli aktivnější. Odměnou jim byla vyrovnávací branka , když k obratu zavelel Bukač. Ten samý hráč v 67. minutě po centru Ducára nekompromisně poslal míč za záda brozanského gólmana podruhé – 2:1.
Hosté sice následně několikrát zahrozili nebezpečnými brejky a také ze standardních situací, ovšem domácí obrana a také Doubrava pokusy stihli zneškodnit. Výhru domácích pečetil v 83. minutě střídající Abrhám. Ten si pohrál s hostujícími zadáky a přesně mířenou střelou nedal hostujícímu brankáři sebemenší šanci na úspěch – 3:1. Novostrašečtí si pak výsledek v závěru pohlídali a žádné drama nedovolili.

„Dnes jsou to pro nás naprosto zasloužené tři body, myslím si, že jsme si zasloužili vyhrát. Zápas se musel lidem líbit. Je dobře, že jsme to nezabalili po inkasovaném gólu v prvním poločase. Diváci určitě viděli hezké utkání, plné pěkných gólů, ale také akcí. Klukům musím za bojovnost a předvedený výkon poděkovat," nechal se slyšet po utkání domácí kouč Václav Eck.

Vítězství nad Brozany se však nerodilo samo. V úvodním poločase si hosté i domácí vytvořili několik slibných šancí, brankově zužitkovat alespoň jednu dokázali pouze hráči z Brozan. 

„Při inkasované brance jsme zaspali při rozehrávce a nezachytili jsme náběh hostujícího Verbíře. Soupeř nás za tuto chybu bohužel dokázal potrestat," okomentoval jediný inkasovaný gól kouč Václav Eck a hned dodal: „Řekli jsme si však, stala se chyba, nic se neděje, jedeme dál. Soupeř je hratelný a myslím si, že jsme si to ve druhém poločase na placu odvedli a splnili jsme to. Vyhrát jsme si, myslím, zasloužili."

Sokol Nové Strašecí: Doubrava – Hartman (88. Mžourek), Obermajer, Bodeček, Palko – Hájek, Flachbart (73. Abrhám), Duchoň, Vašák – Bukač, Ducár