Kouč domácích Miroslav Procházka byl za tři body rád i vzhledem k vyrovnanosti soutěže. „Krajský přebor je velice vyrovnaný, každý může porazit každého a proto jsem spokojen. Hra mohla být sice lepší, ale tři body jsou důležité a doufám, že soutěž zakončíme v horní polovině."

Domácí měli výborný vstup do zápasu, během pěti minut si vypracovali dvě šance a v 7. minutě po závaru před brankou Hvozdnic, kdy jejich obránce hrál rukou, dal z penalty úvodní gól Kapek. Hnilička však z nádherné střely vzápětí srovnal. „Poté měl dvě tutovky během chvíle nejlepší střelec soutěže Mráz, kterému tam dal do ulice balon Třešňák. Ani jednu však neproměnil, což bylo velmi důležité," popsal jeden z klíčových momentů Procházka. Ke konci poločasu pak poslal Novostrašecké opět do vedení Duchoň.

„Hosté mají výborné útočníky Třešňáka s Mrázem, oba jsou urostlí a umí si poradit jeden na jednoho. Když se k nim přidá Stracený, je to velká síla. Hodně hrozili z brejků, které měly opravdu hodně rychlé a po jednom z nich vyrovnali, když Třešňák naservíroval balon Mrhalovi, který tam stál úplně sám a hlavou skóroval," popsal vyrovnávací trefu kouč domácích.

Ti měli několik šancí dostat se potřetí v zápase do vedení, ale Cafourek ani Ducár nebyli přesní. Rozhodující gól vstřelil až v 80. minutě po přihrávce Kapka Palko.

Sokol Nové Strašecí: Doubrava – Erba (90. Buršík), Duchoň, J. Mrázek, Mžourek – Ducár, Palko, L. Mrázek, Cafourek (88. Beneš) – Svoboda (57. Soukup), Kapek. Trenér: Miroslav Procházka.