Od začátku vedla tabulku rakovnická rezerva a na paty jí šlapal další místní celek – Olympie. V tom samém devátém kole ale držitelé prvenství zaváhali. Zajímavé…

SK Rakovník B nedokázal zvítězit na Lánech, místní béčko vyhrálo 2:1. Naopak Olympie Rakovník doma nezaváhala, i když si z předchozího osmého kola nese ztrátu za remízu proti Branovu. Poslední výhrou 2:0 nad Pustověty se fotbalisté Olympie dostali před své městské rivaly.

Rozhodující utkání III. třídy mezi těmito dvěma oddíly, které bude zároveň velkým derby, uvidíme až v listopadu, konkrétně v předposledním kole 9.11. na hřišti SK Rakovník.

Do té doby se ale může stát ještě mnoho. Každý z aspirantů na krále podzimu má před sebou ještě čtyři zápasy, ve kterých může zaváhat…

„Pokud v tomto ročníku třetí třídu vykopeme, tak už postoupit chtít budeme," řekl ještě nedávno hrající vedoucí Olympie Rakovník Zdeněk Špimr. Rakovničtí totiž měli nabídku vzít II. třídu už před startem této sezony, ale po dlouhých debatách se nakonec hráči shodli na tom, že ještě nechtějí.

U týmu proto skončil i Jaromír Štefan, který sice zůstal i nadále předsedou klubu, ale jako vedoucí už s týmem nejezdí, protože si přál postoupit výš.

Střelci III. třídy:
1. Stanislav Rous (Ol. Rak.) 12
2. Lubomír Kozák (Ol. Rak.) 11
3. Denis Bechner (Branov) 10
4. Jan Plaček (SKR B) 7