SK Rakovník – SK Úvaly 2:1 (1:0)

Od úvodního hvizdu rozhodčího Brejníka se hrála před 135 platícími diváky vyrovnaná partie. Útočné akce se přelévaly ze strany na stranu, ale chyběla jim úspěšná koncovka. Obranu hostů rychlostí i technickými finesami hodně zaměstnával malý Peruánec, který měl i nemalý podíl na vedoucí brance domácích. Ve 21. minutě totiž hosté jeho únik po levém křídle zastavili těsně před svým pokutovým územím faulem a po trestném kopu Roubíka odrazil míč rukou před svou brankou Macek. Nařízenou penaltu bezpečně proměnil Zápotocký – 1:0. Už za tři minuty Úvalští mohli po rychlém protiútoku brankový účet srovnat, ale gólman Doubrava hlavičku Matějky z malého vápna vytáhl nad břevno.

Další velkou šanci měli hosté ve 37. minutě, avšak Kratochvíl ideální centr Benčiše poslal z pěti kroků volejem nad branku. Snaha Úval o vyrovnání mohla přinést ovoce i těsně před přestávkou, to by se ovšem na rakovnickém malém vápně volný Mika musel pokusit o střelu místo nepřesné přihrávky spoluhráči.

Také v úvodu druhého dějství byli aktivnější hosté a v 50. minutě měli domácí velké štěstí, když Kratochvíl šel sám na vyběhnuvšího Doubravu, ale nastřelil jen jeho nohy.

Nedáš – dostaneš. O tři minuty později byl po brejkové akci Rakovníka před úvalskou svatyní sražen Severin a sudí nekompromisně ukázal na značku pokutového kopu, který Roubík s přehledem proměnil – 2:0. Po hodině hry domácí mohli své vedení navýšit, ale ve velkém vápně nekrytý Zápotocký zakončil brejk dua Mžourek – Schwendt střelou, která se jen otřela o horní část břevna. Naopak v 67. minutě mohli skóre korigovat hosté, když se jejich trestný kop od rohového praporku propadl houštinou hráčů před domácí brankou k Markovi, který ze tří metrů nastřelil Doubravu. V 75. minutě měl velkou příležitost odvrátit drama Červený, jemuž parádně přihrál Cabezas, ale z penaltového puntíku pálil do nohou gólmana. Vzápětí si oba rakovničtí hráči role vyměnili se stejným výsledkem – přihrávku Červeného Cabezas poslal šajtlí z rohu malého vápna vedle. V 78. minutě domácí Krejčí zastavil únik Špringra v trestném území faulem a hlavní arbitr opět nařídil penaltu, kterou jistě proměnil Marek – 2:1. Závěrečný tlak hostů už změnu skóre nepřinesl, neboť bomba Kratochvíla z šestnáctky v 85. minutě o vlásek minula brankovou konstrukci a poté lob Matějky přelétl břevno.

„Hosté svým výkonem potvrdili, že nejsou v popředí tabulky náhodou. I když jsme v obranné činnosti hráli zodpovědně, někdy nám pomohlo i štěstí. Na druhou stranu je ale také faktem, že za stavu 2:0 jsme měli tři tutovky, jejichž proměněním jsme mohli zápas definitivně rozhodnout. Samozřejmě jsem se ziskem třech bodů spokojený, stejně jako s nasazením a bojovností našich hráčů. Potěšil mě i výkon Cabezase, který ukázal, že to s míčem umí,“ řekl po utkání rakovnický trenér Radim Suchánek.

SK Rakovník: Doubrava – Krejčí, Vaidiš, Fojtík, John – Schwendt (72. Setnička), Roubík, Zápotocký, Cabezas (89. Lupák) – Červený, Severin (57. Mžourek). Trenér Radim Suchánek.

Autor: Jaroslav Mokrejš