Třeba ani tato týdenní pauza nic na výkonnosti nezmění. Místo mistrovského zápasu budou mít hráči na programu v neděli od 12 hodin přípravné utkání s Tatranem Rakovník. Ten prožívá to samé. Dvě výhry na svém kontě. Jenže tým ze Šamotky neměl na podzim záchranářské problémy, a neměl zdaleka tak těžké soupeře, alespoň při pohledu do tabulky.

O víkendu však mohou oba týmy získat zase o něco větší sebevědomí. Bude to derby a i když jde jen o přípravu, určitě to splní účel. Téhož názoru je taky kapitán SKR Jan Severin.

Váš tým dokázal dvakrát vyhrát s těžkým soupeřem, určitě panuje fajn nálada…?
Tak samozřejmě po dvou výhrách vládne v kabině skvělá nálada, asi jen málo z nás věřilo, že vyhrajeme první dvě kola s vysoce postavenými týmy v tabulce.

Změnila se nějak taktika, nebo čím to bylo?
Co se týká herního stylu, tak ty první dva zápasy jsme hráli dobře zezadu a čekali na brejky. Až přijdou lehčí soupeři, tak budeme muset hrát do plné obrany a tvořit hru. Jak jsme se již přesvědčili na podzim, tak to není naše doména. Ale věřím, že hráči jako Tomáš Pucholt a Martin Kaválek nám v tom pomohou a budeme stále sbírat body.

Nemyslíte, že by vás odložené kolo mohlo trochu zbrzdit?
Tak bohužel nám odložili zápas s Lhotou, což dobře nechápu. Sám za sebe jsem rád, že budeme mít místo zápasu tak kvalitní přátelák. Lepší než doma sedět na gauči.

Jak se těšíte na duel s Tatranem?
Ano, těšíme se. Myslím si, že se to bez emocí neobejde, přeci jenom je to derby a nikdo nebude chtít prohrát. Nebudu tipovat ani výsledek, ať vyhraje lepší tým.

Abychom neměli pohled jen z jedné strany, zeptali jsme se na názor i kapitána Tatranu Rakovník Petra Vecky, jehož tým je po dvou jarních kolech pátý.

Jak se tváříte na odložené kolo?
No, myslím, že to je zbytečné zdržení, dneska má většina mančaftů možnost hrát na umělce, takže odložit celé kolo je podle mě zbytečné.

Vy ale na víkend program máte,  tak snad to nebude takový problém…
Tím, že se hraje přípravný zápas s SK Rakovník, by nemělo dojít ani k zápasovému výpadku. Byl to dobrý nápad, alespoň budeme hrát.

Zatím jste dvakrát vyhráli, zvedne to náladu?
Nálada v šatně byla dobrá už před sezónou. Že se takto start povedl, je jedině dobře, tým je ještě více v klidu.

Tipnete si nedělní výsledek derby?
Tipovat moc nechci, pro nás bude důležité, aby se nikdo nezranil a zkusili jsme si věci do dalšího kola. Ale je jasné, že budeme chtít vyhrát.