Třetí na řadě je SK Lišany, který skončil v loňském ročníku těsně pod sestupovým bodem. Trenér Václav Švelch nám prozradil, jestli bude do nové sezony tým lépe připraven…

Kdy začala/začne příprava a jak bude probíhat?
Trénujeme od úterý 21. července, úterky a pátky od 18.00 na hřišti v Lišanech. Účast je slabší (dovolené a jiné příčiny), což s sebou nese i to, že činnosti, které si na trénink připravím, nemohu v malém počtu hráčů realizovat a musím improvizovat. Snad se to postupně zlepší.

Jak se změnil kádr? Posily hráčské, změny v realizačním týmu, hostování, navrátilci…
Mužstvo pravděpodobně opustí Vašek Mutinský a Martin Medřický, kteří zatím neprojevili zájem o prodloužení hostování v Lišanech. Na přestup do Olešné jsme uvolnili beka Jirku Staňka, od kterého jsem si na jaře hodně sliboval, ale nakonec pomohl na čtyři zápasy.
Naopak, z hostování v Janově se vrací útočník Jirka Jelínek, po roční absenci vinou zranění a následné operace kolenních vazů se znovu postaví mezi tři tyče gólman Zdenda Řepka. Díky zdravotním problémům navíc nemohu do začátku sezóny počítat se záložníkem Michalem Bagim a druhým gólmanem Dušanem Matějovičem. Musíme zkusit doplnit kádr ještě jedním – dvěma „hotovými" hráči.

Kolik přípravných zápasů vás čeká?
Jeden. Sobota 1. srpna od 10.00 na Zátiší proti dorostu SKR. Zřejmě budu muset nastoupit, aby nás bylo jedenáct. V sobotu 8. srpna již hrajeme I. kolo poháru v Řevničově, kde to ovšem bude s kádrem ještě horší.

Co budete chtít oproti loňsku změnit, aby byly výkony ještě lepší?
Dalo by se změnit a rád bych změnil spoustu věcí, ale někdy mi to připadá rok od roku stejné. Od sezóny 2010 – 11, kdy jsme se odráželi od pomyslného dna ve VI. třídě, jsme i díky omlazení kádru udělali bezesporu velký krok dopředu. Ale vše je o postavení lásky k fotbalu a chuti pracovat pro klub v hierarchii hodnot u každého hráče a funkcionáře.

Pár tipů na závěr:
Černý kůň soutěže: ČL Kolešovice

Nejsilnější tým soutěže: FK Kněževes.

Klub, který se nejvíc obmění: Nemám dostatek informací.

Na koho se nejvíc těšíte: FK Hředle, Sparta Lužná

Kdo by mohl vyhrát pohár: těžko říci, v úvodních kolech většinou nejsou kompletní kádry a může dojít k řadě překvapení, tipuji SK Rakovník B

Jaký tým za rok II. třídu opustí? (dolů i nahoru): Nahoru FK Kněževes, dolů SK Lišany (pokud se nesemkneme a nezačneme zase šlapat).