Také trenér Václav Švelch, který má mimochodem desetileté zkušenosti s mládeží na Tatranu Rakovník, svému týmu věřil a po osmi letech se radostně do II. třídy jeho družina vrací. Tenkrát byl ještě trenér hrající. Jaké dává družstvu naděje a které posily můžeme v sestavě nováčka očekávat, jsme se ho zeptali v rozhovoru.

Kdy jste se rozhodli vzít postup do II. třídy?
Na dokopné po konci sezony jsme to ještě nevěděli, vlastně jsme to oslavili až na Memoriálu Ladislava Čemeže, který se v Lišanech koná. Už dřív jsme v kabině diskutovali na téma, co když Zavidov nebo Olympie postup nevezme. Byli jsme tedy rozhodnutí, že to vezmeme případně my, což se nakonec splnilo.

Je okresní přebor trochu jiný než trojka?
Ano, je to asi rychlejší. Zatím jsme tedy poznali v mistrovském utkání pouze Lány, ale už to byl pro nás kvalitní soupeř. S ním jsme se vlastně potkali i v poháru, ale teď Lány také trochu posílily. Další věc je ta, že týmy, které II. třídu hrají, mají větší zkušenosti.

Určitě bylo třeba kádr trochu posílit, jaké máte nové tváře?
Ano, přivedli jsme dva hráče z Tatranu Rakovník, oba nedávné dorostence, a to Medřického a Mutinského. Posílit jsme určitě potřebovali.  Myslím, že tihle mladí kluci přesně zapadají do našeho konceptu, i v prvním zápase se oběma dařilo a naši hru to zvedlo. Oba do Lišan chtěli, mají tady kamarády, své vrstevníky…

Vy jste Tatran Rakovník trénoval 10 let, to jste se zrovna s těmito hráči potkával, je to tak?
Ano, na Tatranu jsem trénoval mládež a oba dva i spoustu dalších (ročníky 93, 94) mi v těch letech prošli rukama.

Jak hodnotíte první zápas?
Podle mě to byl dobrý zápas, mně se to líbilo a jak už jsem zmínil, i obě posily se ukázaly hru výrazně oživily. Proti soupeři z II. třídy jsme hráli znovu po osmi letech, tenkrát jsem ještě v Lišanech působil jako hrající trenér, pak jsme se plácali také ve trojce a dokonce i ve čtyřce.

Hned při premiéře jste po remíze 3:3 kopali penalty, takže diváci i hráči zažili novinku našeho okresu, jak se vám to líbí?
Ano, já to přivítal. Myslím si, že to je pro diváky zajímavější. Pro hráče nevím, to už je pak loterie (smích).

Je něco, na co byste mohli dojet?
Těžko říct, možná to může být nezkušenost, protože vyjma třech hráčů si II. třídu jiní nepamatují. Budeme muset trpělivě sbírat bod po bodíku a věřím, že se zachráníme.

V neděli hrajete doma proti Městečku, jak se na zápas těšíte a co od něj očekáváte?
Vzhledem k tomu, že Městečko doma padlo 5:1 s Jesenicí a my jsme se s Jesenicí potkali už v poháru, tak si myslím, že s Ohnivcem můžeme klidně hrát vyrovnanou partii. Každý zápas je ale jiný, pohárový i mistrovský, takže uvidíme v neděli na hřišti.