V tabulce chybí Olympii na první zavidovskou rezervu pouhé dva body, které by v případě nedělní výhry dopomohly ke trůnu. Když se podíváme mezi týmy I. B třídy sk. A, můžeme jednoduše už teď vyčíst, že pokud žádný rakovnický celek nespadne (v ohrožení už je pouze Tatran Rakovník B), tak budou ze III. třídy postupovat do nejvyšší okresní soutěže týmy dva.

Nikdo už Zavidov B ani Olympii nepředběhne, oba celky mají náskok skoro 20 bodů. Je tedy jasné, že postup se nabídne oběma celkům.

Ovšem vyhrát soutěž může jen jeden. A přesně o to v neděli půjde.

Zavidovské A mužstvo hraje v neděli utkání až od 17 hodin v Braškově, takže je otázkou, zda půjde někdo dopoledne pomoct…

„Jestli nastoupí někdo z A týmu nemohu říct, ale myslím si, že těžko. Naše A mužstvo hraje v Braškově odpoledne, ale potřebuje ještě tři body, aby vyhrálo I. B třídu. Sice zbývají tři kola do konce, ale v této chvíli bude mít A tým asi přednost," konstatoval sekretář klubu Jiří Kraus.

Olympie  na výběr nemá, jak se sejde, tak to bude. Ani teď ještě předseda klubu Jaromír Štefan neví, kdo na zápas bude přítomen:

„Sestavu vám neřeknu, protože jí nevím. Nám o nic nejde, nebereme to až tak vážně. Je to zápas jako každý jiný, pokud Tatran B udrží I. B třídu, stejně by postupovaly dva týmy, tak to nebudeme hrotit, vyhrát ale samozřejmě chceme."

Pokud bychom hodně předběhli, bude to budoucí utkání dvou nováčků II. třídy, určitě bude na co koukat a ani rozhodčí tohoto zápasu to nemusí mít jednoduché. S píšťalkou nastoupí po změně Jakub Fejfar a na lajnách mu bude asistovat Marek Titlbach a Petrem Sedláčkem.

Obou zástupců jsme se samozřejmě zeptali, zda by o postup do nejvyšší okresní soutěže stáli, protože kdo jiný by měl postoupit, když třetí celek (Lišany) má už ztrátu 17 bodů na Olympii a 19 na Zavidov.

„Vedení by si postup přálo. Vzhledem k tomu, že kluci dřeli celou sezónu a skončí první, maximálně druzí, určitě by si to zasloužili. Nicméně konečné rozhodnutí je opravdu jen na hráčích. Po zápase s Olympií máme sezení, kde se bude řešit především tahle otázka. Jednoznačně chceme III. třídu vyhrát, tedy zvládnout i zápas s Olympií a pak se uvidí," vysvětluje Kraus za celý realizační tým.

Podobně je na tom i rakovnický mančaft, který má ovšem ve svých řadách daleko starší hráče.

„O tom, zda bychom postoupili, budeme jednat až na dokopné. Zatím někteří chtějí, ale jiní jsou proti. Tyto názory   řešíme už delší dobu a stále se neshodneme. Necháme to tedy až po posledním zápase. Musíme také myslet na to, že máme starý kolektiv…," dodal Štefan.

Ať už se týmy rozhodnou jakkoliv, nejprve musí poměřit síly spolu, tak si počkejme na neděli.