Fotbalové jaro se rozeběhlo také pro pavlíkovské fotbalistky, které svoje první utkání po zimě odehrály již s tradičním soupeřem Slavií Karlovy Vary na umělé trávě. Lvice v rámci zimní přípravy sehrály tři přípravná utkání, z toho vítězný byl pouze poslední proti divizním Tuklatům. Především vlivem bídné produktivity Pavlíkova bylo utkání proti omlazené Slavii velmi vyrovnané. Pro některá pavlíkovská mláďata to byla dokonce premiéra divizního utkání.

FC Slavia Karlovy Vary - SK Pavlíkov 1:1 (1:1)

Dle papírových předpokladů byl Pavlíkov od úvodního hvizdu více na míči a diktoval tempo hry. Tlak však byl pouze platonický, neboť finální přihrávky na umělé trávě často končily v zámezí či útoky byly zastaveny pro ofsajdové postavení. Po půlhodině hry a laciné ztrátě při ofenzivě přišel rychlý protiútok domácích. Střelu brankářka Hyková vyrazila pouze před sebe, k odraženému míči však měla nejblíže zase jen Slávistka. Trvalo jen pár minut a hostující hráčky odpověděly. Kapitánka Pázlerová je ve vzdušných soubojích velmi silná a to také potvrdila po rohovém kopu Churanové.

Ve druhém poločase se příliš nezměnil obraz hry ani nepříznivé počasí, které nakonec panovalo po celé utkání. Opět to byly hostující hráčky, jejichž snažení končilo na hranici vápna slávistické gólmanky. Pavlíkov se dlouhodobě trápí v útočné činnosti a první jarní utkání nebylo výjimkou. Naopak skvěle rychlostně vybavené domácí hráčky narážely na důslednou obranu hostů. O výhře v samotném závěru mohla rozhodnout zkušená Churanová, ale svůj úprk nezakončila ideálně. Gólová impotence Lvic rozhodla o další bodové ztrátě.

Trenérka Veronika Bártová měla jasno: „Tento zápas měl být pro nás za tři body. V celém utkání jsme byli lepším týmem. Snaha se holkám rozhodně upřít nedá, ale to naše rozhodnutí v zakončení je tristní. Věřím ale, že se holky do dalšího zápasu poučí.“

SK Pavlíkov: Hyková – Feherová, Pázlerová, Kieryková, Nalenková – Šímová, Řenčová, Čechová K., Churanová – Bartůšková, Krejčová; hokejově střídala: Gebhartová, Čechová M.