O pozvánku do „áčka" Slavie si Václav Prošek říkal delší dobu. Po operaci srdce totiž znovu řádí na fotbalových trávnících. Ve slavistické juniorce je nejlepším střelcem, nastřílel čtyři branky za sedm utkání. Pod novým koučem A týmu SK Slavia Praha Milanem Koubkem dostal rodák z Lužné znovu vstupní lístek do prvního mančaftu. Nastoupil k utkání proti Sokolu Kozolupy v rámci projektu Kopeme za fotbal.

V sobotu pak okusil mistrovský zápas nejvyšší fotbalové soutěže u nás. V sešívaném dresu a s číslem 12 nastoupil v základní sestavě proti mistrovské Viktorce Plzeň. A hned se mohl zapsat do střelecké listiny utkání. Bohužel, minul plzeňskou svatyni.
„Měl jsem to vyřešit lépe, sjelo mi to. Měl jsem to dát levou, sjelo mi to na pravou a netrefil jsem to. Kdybych to dal, mohli jsme klidně dýchat a hlavně bychom vedli dva nula," reagoval na dotaz sportovního komentátora České televize bezprostředně po utkání Václav Prošek. „Dostat se co nejrychleji do A týmu, abych mohl zase hrát první ligu za Slavii, byl jeden z mých cílů," reagoval na dotaz České televize Václav Prošek.