Sparta Lužná A – SK Ohnivec Městečko 0:2 (0:1)
A přitom sparťané začali hodně zostra. Už ve 3. minutě vypálil na Kopernického Falbr, do střely se rybičkou položil Mezei a hlavou trefil přesně černou. Bohužel pro domácí z postavení mimo hru. V pohledném a rychlém fotbale se pokračovalo až do 20. minuty, kdy po Šnídlově centru po lajně vrátil míč do pole ohnivec Bestajovský a Rác, přesvědčený o náhře z autu na následnou hlavičku J. Urbana mířenou pod břevno nestihl reagovat – 0:1. Odvetou měla být luženská akce ve 28. minutě, kdy Falbr opět vyslal pozdrav na městeckou branku, ale Staněk svou tečí vyosil let míče příliš. Za dalších deset minut promarnili domácí asi největší příležitost utkání. Ambrůžek utekl všem obráncům, ale dostal se do nevhodného úhlu, a tak volil zpětnou přihrávku na Fronka. Ten pak vystřelil do prázdné branky, ale místo bezmocného Kopernického vběhl mezi tyče Seibert a naprosto nepochopitelně míč zastavil, a než poslal míč do sítě, ozvala píšťalka rozhodčího, oznamující ofsajd.

Po pěti minutách druhé půle předvedl svůj důraz hostující Blecha, který obral ve vzduchu o míč Staňka a váhajícího Ráce překonal skákavou střelou – 0:2. Nutno ale zdůraznit, že obrana sparťanů vlastně nechala vše na svém brankáři. Lužná takové opaření nečekala a to ještě nemohla tušit, že to není vše. V 71. minutě se blýskl na otevřené scéně Petr Šnídl. Sebral domácím rohový kop a z hlouby své půlky hřiště se přes všechny řítil nezadržitelně na Ráce. Ten ale už neváhal. Vyběhl mu naproti a Šnídlův pokus o přehození konečky prstů zkrotil. Hned za šest minut chtěl předchozí neúspěch napravit, ale jeho bomba tentokrát mířil moc vysoko. Finále pak obstaral J. Urban, který při podobném sólu došel až do vápna, kde v souboji s obráncem upadl, podle sudího domácími nezaviněně.

„Rozhodující chvílí byl zkrat Seiberta při naší šanci těsně před poločasem. Krátce po poločase jsme hostům opět darovali druhý gól a oni si náskok již zkušeně pohlídali. Přestože před zápasem měla obě mužstva stejný počet bodů a měla by se při pohledu na tabulku obávat bojů o sestup, hosté si utkání zjevně užívali a radovali se z každé povedené akce. Naopak domácí sehráli celkem dobrý první poločas, ale po druhé brance přišla křeč bez náznaku uvolnění a radosti ze hry. To, že vystřelili ve druhém poločasu pouze jednou, a to až v 90 minutě, ukazuje na to, kde je nejvíce tlačí bota,“ soudí o utkání luženský sportovní manažer Rudolf Kulhánek.

„Bylo to typické derby, kde dominuje bojovnost. Naši převahu jsme narozdíl od domácích vyjádřili dvěma góly, a tak myslím, že body si vezeme zaslouženě. Jsou to naše první body z hřiště týmů z Rakovnicka, snad je potvrdíme v posledním kole se Senomaty. Zatím máme daleko lepší bilanci na hřištích soupeře, než na svém domácím,“ hodnotí střetnutí městecký kouč Jansa.

Lužná: Rác – Pešek, Hájek, Staněk (65. Chládek), Volráb – Seibert (67. Hajný), Froněk, Polanský, Falbr – Mezei (63. Šnajdr), Ambrůžek. Trenér: Tomáš Pavlíček.
Městečko: Kopernický – Červený (46. Zrubec), Langmajer, Hadrava, Kučera – P. Bestajovský (75. J. Šnídl), M. Bestajovský, J. Urban, P. Urban – Blecha (83. Patera), P. Šnídl. Trenér: Stanislav Jansa.