Bohužel pro všechny milovníky kopané v pondělí pršelo a vytrvalý déšť přešel ve večerních hodinách v husté sněžení a do rána napadlo až šest centimetrů sněhu. To udělalo své a nebylo co řešit. Takový trávník by prostě a jednoduše nemohl být způsobilý ke hře, k regulérnímu průběhu a mnohdy by třeba ani hra nepřipomínala fotbal, ale bahenní zápasy.

Je to velká škoda, protože většinu zimních měsíců se Bílá paní tvářila docela příjemně a nebyla na nás tak krutá, jak by mohla být. Vzpomeňte na deset, patnáct let dozadu, jak zima vypadala. Před Vánoci napadl sníh a držel se dobře do února, děti chodily po kolena v závějích a bobovaly prakticky každý víkend a někdy i po škole.

Dnes napadne poprašek a do večera zase roztaje. Bohužel voda, sníh, mráz a kombinace všeho dohromady hřišti vůbec neprospívá. Kdyby se na takový plac, který v sobě drží určitě množství vody, vyběhlo v kopačkách, rozryl by se takovým způsobem, že by se upravoval ještě další týdny. A to nemá cenu.

„V úterý jsme na schůzi výkonného výboru rozhodli, že bude lepší, když se první kolo odloží, kluby by si zbytečně zničily trávníky a na většině hřišť by se ani hrát nedalo. Pondělní sněžení a déšť nám dal jasné znamení," sdělil nám ihned po výborové schůzi předseda Jaroslav Kraus.
Ten se spolu s předsedou STK Karlem Polívkou modlí, aby se hrálo vůbec za týden. „Bojíme se, aby byl terén způsobilý za týden, je možné, že ani o Velikonoce se hrát nebude," dodal předseda.

A nejsme v tom sami… Okres Kolín, Benešov, Kladno a Kutná Hora hlásí také odloženo. Další okresy budou o přeložení teprve jednat, ale růžově to nevypadalo.

Ještě než začalo v pondělí pršet, volalo vedení Kroučové na svaz, že jejich hřiště stejně způsobilé ke hře není. A to ještě přes noc přišla další sněhová nadílka. Jelikož Jaroslav Kraus je zároveň předsedou STK ve SKFS, byli jsme informováni, že všechny zápasy Středočeského kraje jsou odloženy taky. Náhradní termín je 1. května, pokud se týmy vzájemně nedohodnou na předehrávce. Zatím nemáme informaci o ČFL a divizních soutěžích, které byly odloženy i minulý týden.

Fotbaloví nadšenci si budou muset ještě počkat, hráči mohou ještě chvíli odpočívat a trenéři mají větší čas na rozmyšlenou, než vytáhnou novou taktiku.