Tatran Rakovník B - FC PO Olešná 8:0 (5:0)

Utkání začalo vzájemným oťukáváním. Jenže domácí fotbalisté byli při chuti a předvedli svůj nejlepší výkon v podzimní části. Vše odstartovalo rohovým kopem Tvrze. Odražený míč se dostal až k V. Benešovi, který jej poslal za záda Pavlíčka – 1:0. O dvě minuty později opět domácí trestali zaváhání obrany hostů. Na centr Tvrze si naběhl P. Kollár, který poslal míč hlavou přes bezmocného Pavlíčka – 2:0. Hosté se snažili vrátit do zápasu vstřelením kontaktní branky, ale domácí defenzíva fungovala stoprocentně. Naopak to byli opět domácí, kdo vstřelil další branky. Nejprve propálil Tvrz z trestného kopu Pavlíčka – 3:0, o několik minut později propálil z hranice pokutového území hostujícího gólmana Kollár – 4:0. Těsně před koncem prvního poločasu poslal tentýž hráč rybičkou míč za záda Pavlíčka po páté.

Druhý poločas byl opět v režii rezervy Tatranu, která toužila po dalších brankách. Olešná se sice snažila, ale rakovnický tým hrál opravdu výborně. Již v 53. minutě vysunul Kollár kolmou přihrávkou Bethela, který poslal míč podél vyběhnuvšího brankáře Olešné do branky – 6:0. Sedmá branka byla jako z fotbalové učebnice brazilských fotbalistů. Kněžík patičkou uvolnil L. Kapouna, který nemilosrdnou střelou na vzdálenější tyč zatížil konto brankáře o další branku -7:0. Hosté zahrozili Jiráskem, Hubáčkem a Hlavsou, ale tatranského Herinka nepřekonali. Poslední slovo v zápase tak měli tatranští fotbalisté, jmenovitě Kollár, který pohotovou střelou uzavřel brankový účet na konečných 8:0.

„Náš výkon byl nejlepší v podzimní části. Připravovali jsme se na těžké utkání, neboť Olešná má skvělou formu a velmi kvalitní tým, který dokáže potrápit i favority soutěže, ale s takovým to průběhem utkání jsme ani ve snu nepočítali,“ poohlédl se za nedělním duelem trenér rezervy Tatranu Rakovník Josef Andrlík.

„Bohužel dnešní duel nám nevyšel dle našich představ. Musím domácím poblahopřát k naprosto zaslouženému vítězství. Musíme si vzít z tohoto duelu ponaučení a připravit se na další těžký duel s Olympií Rakovník,“ vyjádřil se k utkání olešenský lodivod Miloslav Doležal.