Už tuto zimu družstvo vzniklo a účastnilo se některých futsalových turnajů, od příští sezony by chtěla děvčata už hrát mistrovská utkání kladenského či pražského přeboru.

Předseda klubu Jaromír Štefan nám však o složení týmu a jeho plánech řekne už sám…

Jak se vůbec zrodil nápad založit nový futsalový tým a kdo to vymyslel?
Některá děvčata, která hrála dřív fotbal za SK Pavlíkov, FK Rakovník a futsal za Stars Rakovník či SK Rakovník už v těchto klubech nenastupují. Buď z pracovních, časových, ale i svým osobních důvodů. Některým tento pohyb chyběl a navíc mezi sebou (ač hrála každá jinde) udržovala stále dobré vztahy, a tak se holky samy domluvily, že by si založily vlastní celek, který budou tvořit převážně místní hráčky. Vadilo jim, že již založené rakovnické týmy nejsou už skoro vůbec tvořeny místními.

S názvem jste tedy přišel vy, váš oddíl?
Jelikož se s nějakými děvčaty znám a ptaly se mě na administrativní věci kolem založení nového týmu, nabídl jsem jim, že je Olympie Rakovník vezme pod sebe. My jsme byli rádi, že budeme mít ženský celek, a pro ně to naopak je méně starostí s papírováním.

Má Olympie velký rozpočet na to, aby utáhla dva oddíly?
To rozhodně nemá. Ale holky si zatím platí vše samy, na startovné, tréninky a cestovné se skládají. Půjčujeme jim akorát dresy a za odměnu nám už vybojovaly překvapivě dva stříbrné poháry ze dvou turnajů.

Takže tento tým bude mít, myslíte, budoucnost? Jsou zde talentované dívky?
Většina z nich řadu soutěží hrála a už i řadu let. Nyní jen hrají znovu spolu a je na nich vidět, že jim to svědčí, že mají super partu, která je základ úspěchu. Jsou zde starší zkušenější i mladší, které se učí, ale na druhou stranu talent v sobě rozhodně mají.

Mohl byste tedy vyjmenovat jména, která tvoří dívčí tým?
Zatím je zbytečné říkat jména, která se příští rok s přihlášením soutěže mohou změnit… Nyní jsme byli pouze na dvou turnajích, kam jezdíme v počtu cca 9 hráček, a tuto sobotu nás čeká třetí turnaj ve Zruči nad Sázavou. Zatím máme dvě druhá místa, z toho jedno z domácího turnaje. V obou případech se holky dostaly do finále a padly s největší konkurencí v ČR – s týmem Petry Divišové.

Mluvil jste o domácím turnaji, ten jste pořádali tady v Rakovníku?
Ano, v sobotu přijelo osm týmů a byl to náš první ročník. Děvčata hrála opravdu dobře a z druhé příčky máme radost. Také bych chtěl touto cestou poděkovat dvěma rakovnickým firmám za poskytnuté sponzorské příspěvky, rozhodčím Jakubovi Fejfarovi, Milanu Vyhnanovskému a Markovi Špidrovi a v neposlední řadě patří dík časomíře a pokladníkovi a všem našim fanouškům, kteří nás přišli podpořit.