Olympie Rakovník – Senomaty 5:1 (0:1)

Domácí favorit byl od úvodního hvizdu lepším týmem, ale zahazoval jednu šanci za druhou a tak se v závěru poločasu dostali Senomatští po trestném kopu Havla do vedení – 0:1.

Olympie se hned ve 47. minutě dočkala díky Číhařovi vyrovnání. Domácí kanonýr se prosadil také po hodině hry a v 73. minutě završil hattrick. V 87. minutě vstřelili domácí dvě branky, když se opět prosadil Číhař a Rous – 5:1

„V první půli jsme neproměnili čtyři až pět tutovek, zejména Číhař, naopak Senomaty jednu proměnily. V druhé půli jsme hráli ještě lépe, vedla se nám kombinace, soupeře jsme přehrávali a z první vážnější situace se Číhař konečně trefil. Vzápětí jsme vstřelili další gól a pak už to byla otázka skóre," popsal průběh zápasu kapitán Olympie Martin Kokšál, podle nějž mohla být výhra mnohem výraznější. „Měli jsme i další šance, Číhař mohl dát snad deset gólů. Respektujeme jeho kvality, ale protože máme takový systém, že on je koncovým hráčem, tak pokud šance neproměňuje, je to špatně. Z deseti tutovek jsou čtyři góly málo."

Trenér Senomat Petr Sojka ocenil kvalitu Olympie. „My jsme věděli, že Olympie je výborné technické mužstvo a že jsou úplně někde jinde, než my, a tak jsme se to pokusili ubránit. My jsme měli v první půli štěstí, dobře nám zachytal Kučaba. Poté, co jsme dostali gól na 2:1, se nám naše hra sesypala, kluci už nebránili tak, jak měli." Podle Petra Sojky odpustil rozhodčí Polívka Havlovi druhou žlutou kartu. „Možná kdyby jinak bezchybný rozhodčí vyloučil za druhý faul na Vávru domácího Havla za stavu 1:1, zápas by se mohl odvíjet jinak, ale jinak Olympie vyhrála zaslouženě."

Olympie: B. Koch – Havel, Eck, Křováček, Němec – Rous, Kokšál, Filip (75. Kolář), T. Koch (89. Loucký)– Číhař, Topinka.

Senomaty: Kučaba – Jelínek, Havel, Hudák, Hůla – Karnold, Katona, Kukla, Trešl (Tajbl) – Polcar (87. Zápal), Vávra.