Olympie Rakovník – SK Pavlíkov 3:0 (2:0)

Utkání začali lépe domácí, když se na levé straně uvolnil T. Koch, poslal balon do vápna, který trefil Čihař z voleje přímo k tyči – 1:0. Uběhly tři minuty a domácí se mohli opět radovat. Číhař narazil Ogurkovi, který si přistrčil míč do vápna a křižnou střelou překonal pavlíkovského Melče podruhé. Další šance domácí nevyužili a tak poločasové skóre znělo 2:0 pro Olympii.

Druhý poločas již nenabídl tolik brankových příležitostí, jako tomu bylo v první půli, neboť pavlíkovské útoky končily většinou již před velkým vápnem a domácí Olympii se zase zranil tvořivý záložník Kolář. Pojistku se domácí Olympii podařilo vstřelit v 75. minutě, kdy po levé straně utekl Dyršmíd, obešel krajního záložníka a prostřelil pavlíkovského gólmana potřetí – 3:0. Další velkou příležitost Olympie měl po centru Rouse Filip, ale skóre se již neměnilo a tak si domácí dokráčeli pro povinné tři body.

„Začátek zápasu nám docela vyšel, přitlačili jsme soupeře a vytvořili jsme si čtyři až pět gólových šancí, ale bohužel jsme z toho vytěžili pouze dvougólové vedení a do konce poločasu jsme se přizpůsobovali fotbalu, který byl takový rozháraný, nepřesný a stále hrozilo, že by nás Pavlíkov mohl potrestat. V druhé půli jsme chtěli rychle rozhodnout, což se nám ale nepodařilo, a tak jsme pojišťovací třetí gól vstřelili až v 75. minutě z brejku. Bohužel se nám zranil Robert Kolář, který musel v 52. minutě střídat. Poté nám vázla kombinace a zápas už se pouze dohrával bez šancí, nějakého nápadu a hlavně bez kvality. Pro nás to byli povinné tři body, ale spokojeni s naším výkonem být nemůžeme, protože na ostatní týmy by to asi nestačilo. Bohužel musím konstatovat že po třech jarních kolech nám chybí šest hráčů základní sestavy, kterou lepíme jak se dá," zhodnotil zápas asistent trenéra Olympie Martin Kokšál.

„V duelu s Olympií jsme chtěli navázat na minulý dobrý výkon s Kolešovicemi, bohužel nás v první půli Olympie zaskočila, nedokázali jsme ji uhlídat, domácí byli aktivnější, rychlejší, my je nestačili přebírat a během dvaceti minut nám po našich chybách dali dva góly. V druhé půli jsme hru vyrovnali, možná jsme byli i aktivnější hlavně po stranách zálohy, což nám v prvním poločase nefungovalo, ale bohužel jsme si za celý zápas nedokázali vytvořit vyloženou šanci. Všechno to bylo jen po vápno a z naší strany to nebylo ono. Když Olympie v 75. minutě přidala třetí branku, bylo rozhodnuto," nechal se slyšet pavlíkovský fotbalista Luboš Gebhart.

Olympie Rakovník: Šíma – Pekárna, Eck, Křováček, B. Koch (64. Kalfiřt) – Ogurek, Rous, Kolář (52. Dyršmíd), T. Koch – Filip, Číhař (78. Řenč).

SK Pavlíkov: Melč – Novák (32. Čech), Brož M., Gebhart L., Bureš – Kříž, Franěk, Polcar, Škrlant (78. Linhart) – Hink (73. Konopásek), Konopásek (65. Gebhart T.).