Olympie Rakovník – FC PO Olešná 4:2 (2:2)

„Zápas byl opravdu velmi kvalitní. Olešná má výborný mančaft a přijela si suverénně pro tři body, což umocnilo i to, že nám chyběli jak Havel, tak Kokšál. Přestože jsme brzy inkasovali, dokázali jsme duel zvrátit, za což musím kluky pochválit. Proti minulému kolu to bylo jako nebe a dudy," ocenil své svěřence kouč Olympie Antonín Sýkora, který se opět mohl spolehnout na Bedřicha Kocha, která se vrátil do brány. „Kluci hráli opravdu dobře a vyhráli díky kolektivnímu výkonu. Jsem ale rád, že opět chytal Béďa Koch. Mít dobrého gólmana je základ a když máte dobrého brankáře, klukům se hraje lépe a dovolí si víc, než když chytá někdo z pole."

Olešná odjela na Zátiší ve zcela rozdílném rozpoložení než obhájce okresního titulu z Olympie, neboť v posledním kole rozstřílela Kněževes 7:1, zatímco Olympie padla v Mutějovicích. Vítězná nálada Olešné se přenesla také na hřiště, když se hned v 8. minutě z dorážky prosadil Procházka – 0:1. Domácí se nacházeli ve svízelné situaci, přesto nesložili zbraně a v 17. minutě vyrovnal Koch – 1:1. V 27. minutě nastřelili domácí tyč, míč se odrazil k Topinkovi, který rázem poslal Olympii do vedení – 2:1. Vedení však domácím vydrželo pouze čtyři minuty. Olešenský Radek Polášek poslal dlouhý pas na Vodrážku a hostující snajpr podstřelil padajícího Kocha – 2:2.

Vítěznou branku měl na svědomí v 60. minutě Kolář, který při rohovém kopu předskočil Fiedlera – 3:2. Olešná poté otevřela hru, což hrálo do karet rakovnické Olympii, která se dostala do několika samostatných úniků, z nichž jeden proměnil Číhař a upravil na konečných 4:2.

„Utkání se nám moc nepovedlo, domácí byli lepší a vyhráli zaslouženě. Na konci jsme již hráli vabank, Olympie si vypracovala spoustu velkých šancí, takže příděl mohl být i vyšší," uznal olešenský lodivod Miloslav Doležal.

Olympie: B. Koch – Klátil, Němec, Špimr (80. Karnafel), Ogurek – Rous, Kolář, Asník, T. Koch – Číhař, Topinka (90. Kokšál).

FC PO Olešná: Fiedler – Ličman, Hlavsa, M. Vodrážka, Helebrant – Karas (60. T. Procházka), R. Polášek, Majba, T. Vodrážka, J. Procházka (50. Telvák) – M. Polášek (70. Pakši).