OP Rakovnicka: Berani zaskočili Olympii, Pavlíkov je stále bez bodu

Rakovnicko /KOMPLETNÍ VÝSLEDKY A TABULKY/ – Dalším kolem pokračoval v sobotu na Rakovnicku okresní přebor mužů ve fotbalu. O největší senzaci se postarali senomatští berani. Ti si na svém hřišti doslova vyšlápli na favorita Olympii Rakovník. Právě zaváhání rakovnického celku využila rezerva SK Rakovník, která je tak nyní lídrem okresního přeboru.

3.10.2015

SK Pavlíkov - FC05 Zavidov B 0:2 (0:2), OP - podzim 2015Foto: Deník/MirolavElsnic

Prohlédněte si fotogalerii z utkání II. třídy SK Pavlíkov - FC05 Zavidov a také z utkání III. třídy mezi Sokolem Pustověty a Baníkem Lubná.

SK Senomaty – SK Olympie Rakovník 4:0 (2:0)

Olympie do zápasu vstoupila tradičním způsobem, tedy nátlakovou hrou. Ovšem ta příliš dlouho netrvala. Už ve třetí minutě se totiž prosadil domácí Karnold – 1:0. Další branky se diváci dočkali po několika zahozených šancích domácích a i hostů až čtyři minuty před koncem prvního dějství, kdy se trefil Vávra -2:0. Ten samý hráč následně v úvodu druhého poločasu definitivně utnul veškeré naděje hostujícího celku, když ve 49. minutě zvýšil na 3:0, v 54. minutě pak upravil na konečných 4:0.

SK Rakovník B – FC Jesenice 4:0 (1:0)

Zaváhání lídra tabulky, tedy Olympie Rakovník, využili fotbalisté rezervy SK Rakovník a díky zisku tří bodů právě vystřídali Olympii na pozici lídra. Už v deváté minutě se dostali domácí do vedení díky trefě nestárnoucího Michala Fojtíka. Jeseničtí ovšem nechtěli dát svoji kůži zadarmo, ovšem své šance nevyužili. Klid na kopačky domácích přinesla až trefa Zdeňka Červeného ve druhém poločase, když v 68. minutě zvýšil na 2:0. O čtyři minuty přidal třetí branku Jiránek, ten samý hráč v 79. minutě uzavřel brankový účet zápasu -4:0.

FK Kněževes – ČL Kolešovice 1:1 (0:1) 3:1 na p.k.

Necelých pět minut dělilo fotbalisty Kolešovic od senzační výhry na hřišti Kněževsi. Hosté totiž od 23. minuty překvapivě vedli díky trefě J. Daniše 0:1. Čtyři minuty před vypršením řádné hrací doby ale vyrovnal Krejčí a zajistil tak pro svůj tým zisk alespoň jednoho bodu. V následném penaltovém rozstřelu se vedlo lépe domácím, kteří si tak nakonec připsali do tabulky plusový bod za vyhrané penalty. Ten jim navíc zajistil prozatimní druhé místo.

TJ Sparta Lužná – FK Hředle 1:3 (1:1)

Luženští fotbalisté potvrdili, že se jim zatím zápasy před vlastním publikem nedaří podle představ. Nejinak tomu i v utkání proti celku FK Hředle. Už v patnácté minutě poslal do vedení hředelský tým Hrbek – 0:1, o osm minut později vyrovnal luženský Vejvoda – 1:1. Hosté se dostali do vedení už v 52. minutě Houdkem, patnáct minut před koncem zvýšil na 1:3 střídající Sadílek.

SK Pavlíkov – FC05 Zavidov B 0:2 (0:2)

Na zisk prvních mistrovských bodů stále čekají fotbalisté SK Pavlíkov, kteří neuspěli ani nyní na svém hřišti proti rezervě Zavidova. V prvním poločase byli sice domácí lepším týmem, vytvořili si i několik brankových příležitostí, ovšem zůstalo jen u nich. Kdyby Pavlíkovští vedli o poločase o dvě branky, nikdo z přítomných diváků by se nedivil. Jenže. Ve druhém poločase nedokázali domácí fotbalisté navázat na svůj výkon z prvního dějství. Hrozit tak začali i Zavidovští. První varování přišlo v šedesáté minutě, kdy se míč dostal až k osamocenému R. Štillerovi, ten však z pozice mezi malým vápnem a značkou pokutového kopu místo střely do úplně prázdné pavlíkovské branky volil přihrávku. O 68. minutě už se skóre měnilo. Prchajícího zavidovského hráče se snažil v pokutovém území zastavit skluzem domácí Brož, ovšem trefil i nohy hostujícího útočníka. Píšťalka sudího Brdy nezůstala němá. Pokutový kop kapitán Zavidova Čech proměnil, navíc Pavlíkov dohrával bez vyloučeného Brože. V 75. minutě dostal výbornou přihrávku mezi obránce A. Špička, který následně překonal vyběhnuvšího Melče – 0:2. Pavlíkovští se sice následně snažili korigovat výsledek, ale marně. Zisk prvních bodů bude pro Pavlíkovské složitý i v dalším kole, kdy na svém hřišti přivítají lídra tabulky SK Rakovník B.

FC PO Olešná – SK Lišany 2:1 (1:0)

Olešenští dokázali zapomenout na předchozí Olympii Rakovník, které velmi nepřesnými a zvláštními rozhodnutími ovlivnili sudí, a dokázali porazit na svém hřišti SK Lišany. V pětadvacáté minutě poslal domácí do vedení T. Vodrážka. Ten je tak po sedmi kolech zatím nejlepším střelcem okresního přeboru s deseti přesnými zásahy, o jeden méně má J. Čihař z Olympie Rakovník. Do dvoubrankového vedení poslal Olešnou v 89. minutě J. Karas. Jak se o několik málo minut ukázalo, jednalo se o trefu zajišťující zisk tří bodů. V nastaveném čase totiž snížil na konečných 2:1 Jelínek.

SK Lány – Sokol Janov 0:3 (0:2)

Janovští fotbalisté opět dokázali, že se s nimi musí počítat. Díky výhře v Lánech jim s patnácti body patří třetí místo v tabulce. Brankový účet otevřel v šesté minutě Peták, o deset minut později překonal domácí brankáře Čapka Bajer – 0:2. Třetí a poslední branka padla v 58. minutě, kdy přesně mířil Rosa.

II. třída – 7. kolo
SK Pavlíkov – FC 05 Zavidov B 0:2 (0:0) – (Čech P. ml., Špička), SK Rakovník B – FC Jesenice 4:0 (1:0) – (Jiránek 4, Fojtík, Červený Z.), Sp. Lužná – FK Hředle 1:3 (1:1) – (Vejvoda – Hrbek, Houdek, Sadílek), FC PO Olešná – SK Lišany 2:1 (1:0) – (Vodrážka T., Karas – Jelínek), SK Senomaty – Ol. Rakovník 4:0 (2:0) – (Vávra 3, Karnold), FK Kněževes – ČL Kolešovice 1:1 (0:1) – (Krejčí – Daniš) – pok. kopy 3:1, SK Lány – So. Janov 0:3 (0:2) – (Peták, Bajer, Rosa M.).

III. třída – 5. kolo
So. Sýkořice – So. Kroučová 0:3 (0:1) – (Husák 2, Škuthan J. ml.), Sp. Řevničov – TJ Slabce 5:2 (3:2) – (Tóth, Bechyňský, Urbanovič, Ládek, Pedál – Čiha, Melichar), So. Pustověty – B. Lubná 2:1 (2:1) – (Truksa, Knap – Trejbal), TJ Šanov – So. Branov 2:3 (1:1) – (Koc, Choc vlastní – Choc, Šindelář, Krátký), TJ Čistá – Sj. Chrášťany 0:0 pok. kopy 2:4, T.J. Roztoky – So. Srbeč 4:4 (2:3) – (Maršík 2, Pudil, Klouda vlastní – Kříž 2. Sova T., Kratina M.) – pok. kopy 4:1.

IV. třída – 5. kolo
SK Mš. Žehrovice – So. Ruda 1:0 (0:0) – (Kureš), So. Petrohrad – SK Senomaty B 6:1 (4:0) – (Kunc D. 2, Kovář M., Halámek L., Jurča, Hejda – Čepela), ČL Kolešovice B – SK Oráčov 5:2 (3:1) – (Polánek D. 2, Polánek J., Herink, Prais – Bařtipá, vlastní Zuska), FC PO Olešná B – So. Panoší Újezd 5:1 (4:1) – (Kollmann 3, Karas 2 – Bucek), FK Kněževes B – FC Hořesedly 8:1 (5:0) – (Vrábík 5, Vaníček 2, Neveďal – Souček), B. Rynholec – FK Kounov 7:0 (3:0) – (Milfait 2, Wittmayer 2, Matějka, Stránský, Dadák).

Administrativa - Administrativa Asistent, asistentka16 000 Kč

Všeobecní administrativní pracovníci Administrativní pracovník/pracovnice. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: samostatnost, odpovědnost, pečlivost, příjemné vystupování, základní znalost účetnictví, znalost práce s PC (World, Excel, internet), řidičský průkaz sk. B podmínkou., Nabízíme: příjemný a vstřícný menší kolektiv, příspěvky na stravování, 5 týdnů dovolené., Možnost i zkráceného úvazku., Kontakt: tel. 775169694 (Po-Pá 10:00-14:00 hod.) nebo e-mailem ucto@tarpo.cz. Pracoviště: Tarpo spol. s r.o., Pražská, č.p. 346, 270 01 Kněževes u Rakovníka. Informace: Renata Picková, +420 775 169 694.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč16 000 Kč

Svářeči Svářeč. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 17000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Kontakt: tel. 776585542 (Po-Pá 12:00-17:00) nebo e-mailem presto.partners@centrum.cz. Pracoviště: Presto partners s.r.o. - pracoviště nové strašecí, Jiřího Šotky, č.p. 1106, 271 01 Nové Strašecí. Informace: Yaroslav Blyznets, +420 776 585 542.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč20 000 Kč

Svářeči Svářeč. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nástupní plat dle domluvy a zkušeností., Požadujeme: technologii svařování MIG/MAG, zkušenost se svařováním nerez. mat. metodou TIG, orientaci ve výkresové dokumentaci, zručnost, samostatnost, odpovědnost., Nabízíme: příjemný a vstřícný menší kolektiv, příspěvky na stravování, 5 týdnů dovolené., Kontakt: tel. 775169694 (Po-Pá 10:00-14:00 hod.) nebo e-mailem ucto@tarpo.cz. Pracoviště: Tarpo spol. s r.o., Pražská, č.p. 346, 270 01 Kněževes u Rakovníka. Informace: Renata Picková, +420 775 169 694.

Likvidace požáru v průmyslovém areálu v Mochově na Praze-východ.

U požáru v Mochově hasiči zrušili zvláštní stupeň poplachu

Vyhlášení II. stupně požárního poplachu si v pátek dvě hodiny před polednem vyžádal rozsáhlý požár v průmyslovém areálu v Mochově na Praze-východ.
8

Do vyhořelé haly v Mochově se zakousla těžká technika

Bubáci vyrážejí do boje. Jarní část začnou s Karvinou

Nové Strašecí - Již v neděli vstoupí hokejbalisté Nového Strašecí do „jarní“ části první ligy. A hned na úvod si projdou pořádně ostrým testem. Čeká je totiž pátá Karviná, která ještě předloni hrála nejvyšší soutěž a před rokem trápila v semifinále pozdějšího vítěze – Poličku. První letošní zápas začne v 10:30.

Rakovničtí hokejisté se dnes pokusí zajistit si postup do semifinále

Rakovnicko - Dnes se hraje odveta čtvrtfinále Krajské hokejové ligy mezi Černošicemi a Rakovníkem, tentokrát od 16:30 v Černošicích. Odjezd od zimního stadionu je ve 14 hodin a ještě pár volných míst zbývá. V případě, že Rakovničtí prohrají, sehrají v neděli rozhodující duel na vlastním ledě od 17:30.

Ledecká je olympijskou legendou. Získala druhé zlato, po lyžích i na snowboardu

/FOTOGALERIE/ Ester Ledecká, 22letá česká reprezentantka, získala na zimních hrách v Pchjongčchangu své druhé zlato. Po šokujícím prvním místu ze super-G pro ni byla zlatá i druhá jihokorejská sobota. V paralelním obřím slalomu snowboardistek s přehledem porazila všechny své soupeřky a zařadila se mezi české olympijské legendy Věru Čáslavskou nebo Emila Zátopka.