OP Rakovnicka: Berani zaskočili Olympii, Pavlíkov je stále bez bodu

Rakovnicko /KOMPLETNÍ VÝSLEDKY A TABULKY/ – Dalším kolem pokračoval v sobotu na Rakovnicku okresní přebor mužů ve fotbalu. O největší senzaci se postarali senomatští berani. Ti si na svém hřišti doslova vyšlápli na favorita Olympii Rakovník. Právě zaváhání rakovnického celku využila rezerva SK Rakovník, která je tak nyní lídrem okresního přeboru.

3.10.2015

SK Pavlíkov - FC05 Zavidov B 0:2 (0:2), OP - podzim 2015Foto: Deník/MirolavElsnic

Prohlédněte si fotogalerii z utkání II. třídy SK Pavlíkov - FC05 Zavidov a také z utkání III. třídy mezi Sokolem Pustověty a Baníkem Lubná.

SK Senomaty – SK Olympie Rakovník 4:0 (2:0)

Olympie do zápasu vstoupila tradičním způsobem, tedy nátlakovou hrou. Ovšem ta příliš dlouho netrvala. Už ve třetí minutě se totiž prosadil domácí Karnold – 1:0. Další branky se diváci dočkali po několika zahozených šancích domácích a i hostů až čtyři minuty před koncem prvního dějství, kdy se trefil Vávra -2:0. Ten samý hráč následně v úvodu druhého poločasu definitivně utnul veškeré naděje hostujícího celku, když ve 49. minutě zvýšil na 3:0, v 54. minutě pak upravil na konečných 4:0.

SK Rakovník B – FC Jesenice 4:0 (1:0)

Zaváhání lídra tabulky, tedy Olympie Rakovník, využili fotbalisté rezervy SK Rakovník a díky zisku tří bodů právě vystřídali Olympii na pozici lídra. Už v deváté minutě se dostali domácí do vedení díky trefě nestárnoucího Michala Fojtíka. Jeseničtí ovšem nechtěli dát svoji kůži zadarmo, ovšem své šance nevyužili. Klid na kopačky domácích přinesla až trefa Zdeňka Červeného ve druhém poločase, když v 68. minutě zvýšil na 2:0. O čtyři minuty přidal třetí branku Jiránek, ten samý hráč v 79. minutě uzavřel brankový účet zápasu -4:0.

FK Kněževes – ČL Kolešovice 1:1 (0:1) 3:1 na p.k.

Necelých pět minut dělilo fotbalisty Kolešovic od senzační výhry na hřišti Kněževsi. Hosté totiž od 23. minuty překvapivě vedli díky trefě J. Daniše 0:1. Čtyři minuty před vypršením řádné hrací doby ale vyrovnal Krejčí a zajistil tak pro svůj tým zisk alespoň jednoho bodu. V následném penaltovém rozstřelu se vedlo lépe domácím, kteří si tak nakonec připsali do tabulky plusový bod za vyhrané penalty. Ten jim navíc zajistil prozatimní druhé místo.

TJ Sparta Lužná – FK Hředle 1:3 (1:1)

Luženští fotbalisté potvrdili, že se jim zatím zápasy před vlastním publikem nedaří podle představ. Nejinak tomu i v utkání proti celku FK Hředle. Už v patnácté minutě poslal do vedení hředelský tým Hrbek – 0:1, o osm minut později vyrovnal luženský Vejvoda – 1:1. Hosté se dostali do vedení už v 52. minutě Houdkem, patnáct minut před koncem zvýšil na 1:3 střídající Sadílek.

SK Pavlíkov – FC05 Zavidov B 0:2 (0:2)

Na zisk prvních mistrovských bodů stále čekají fotbalisté SK Pavlíkov, kteří neuspěli ani nyní na svém hřišti proti rezervě Zavidova. V prvním poločase byli sice domácí lepším týmem, vytvořili si i několik brankových příležitostí, ovšem zůstalo jen u nich. Kdyby Pavlíkovští vedli o poločase o dvě branky, nikdo z přítomných diváků by se nedivil. Jenže. Ve druhém poločase nedokázali domácí fotbalisté navázat na svůj výkon z prvního dějství. Hrozit tak začali i Zavidovští. První varování přišlo v šedesáté minutě, kdy se míč dostal až k osamocenému R. Štillerovi, ten však z pozice mezi malým vápnem a značkou pokutového kopu místo střely do úplně prázdné pavlíkovské branky volil přihrávku. O 68. minutě už se skóre měnilo. Prchajícího zavidovského hráče se snažil v pokutovém území zastavit skluzem domácí Brož, ovšem trefil i nohy hostujícího útočníka. Píšťalka sudího Brdy nezůstala němá. Pokutový kop kapitán Zavidova Čech proměnil, navíc Pavlíkov dohrával bez vyloučeného Brože. V 75. minutě dostal výbornou přihrávku mezi obránce A. Špička, který následně překonal vyběhnuvšího Melče – 0:2. Pavlíkovští se sice následně snažili korigovat výsledek, ale marně. Zisk prvních bodů bude pro Pavlíkovské složitý i v dalším kole, kdy na svém hřišti přivítají lídra tabulky SK Rakovník B.

FC PO Olešná – SK Lišany 2:1 (1:0)

Olešenští dokázali zapomenout na předchozí Olympii Rakovník, které velmi nepřesnými a zvláštními rozhodnutími ovlivnili sudí, a dokázali porazit na svém hřišti SK Lišany. V pětadvacáté minutě poslal domácí do vedení T. Vodrážka. Ten je tak po sedmi kolech zatím nejlepším střelcem okresního přeboru s deseti přesnými zásahy, o jeden méně má J. Čihař z Olympie Rakovník. Do dvoubrankového vedení poslal Olešnou v 89. minutě J. Karas. Jak se o několik málo minut ukázalo, jednalo se o trefu zajišťující zisk tří bodů. V nastaveném čase totiž snížil na konečných 2:1 Jelínek.

SK Lány – Sokol Janov 0:3 (0:2)

Janovští fotbalisté opět dokázali, že se s nimi musí počítat. Díky výhře v Lánech jim s patnácti body patří třetí místo v tabulce. Brankový účet otevřel v šesté minutě Peták, o deset minut později překonal domácí brankáře Čapka Bajer – 0:2. Třetí a poslední branka padla v 58. minutě, kdy přesně mířil Rosa.

II. třída – 7. kolo
SK Pavlíkov – FC 05 Zavidov B 0:2 (0:0) – (Čech P. ml., Špička), SK Rakovník B – FC Jesenice 4:0 (1:0) – (Jiránek 4, Fojtík, Červený Z.), Sp. Lužná – FK Hředle 1:3 (1:1) – (Vejvoda – Hrbek, Houdek, Sadílek), FC PO Olešná – SK Lišany 2:1 (1:0) – (Vodrážka T., Karas – Jelínek), SK Senomaty – Ol. Rakovník 4:0 (2:0) – (Vávra 3, Karnold), FK Kněževes – ČL Kolešovice 1:1 (0:1) – (Krejčí – Daniš) – pok. kopy 3:1, SK Lány – So. Janov 0:3 (0:2) – (Peták, Bajer, Rosa M.).

III. třída – 5. kolo
So. Sýkořice – So. Kroučová 0:3 (0:1) – (Husák 2, Škuthan J. ml.), Sp. Řevničov – TJ Slabce 5:2 (3:2) – (Tóth, Bechyňský, Urbanovič, Ládek, Pedál – Čiha, Melichar), So. Pustověty – B. Lubná 2:1 (2:1) – (Truksa, Knap – Trejbal), TJ Šanov – So. Branov 2:3 (1:1) – (Koc, Choc vlastní – Choc, Šindelář, Krátký), TJ Čistá – Sj. Chrášťany 0:0 pok. kopy 2:4, T.J. Roztoky – So. Srbeč 4:4 (2:3) – (Maršík 2, Pudil, Klouda vlastní – Kříž 2. Sova T., Kratina M.) – pok. kopy 4:1.

IV. třída – 5. kolo
SK Mš. Žehrovice – So. Ruda 1:0 (0:0) – (Kureš), So. Petrohrad – SK Senomaty B 6:1 (4:0) – (Kunc D. 2, Kovář M., Halámek L., Jurča, Hejda – Čepela), ČL Kolešovice B – SK Oráčov 5:2 (3:1) – (Polánek D. 2, Polánek J., Herink, Prais – Bařtipá, vlastní Zuska), FC PO Olešná B – So. Panoší Újezd 5:1 (4:1) – (Kollmann 3, Karas 2 – Bucek), FK Kněževes B – FC Hořesedly 8:1 (5:0) – (Vrábík 5, Vaníček 2, Neveďal – Souček), B. Rynholec – FK Kounov 7:0 (3:0) – (Milfait 2, Wittmayer 2, Matějka, Stránský, Dadák).

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 30 000 Kč

Číšníci a servírky Noční číšník/servírka. Požadované vzdělání: nižší střední. Noční provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplní práce je zabezpečení chodu baru od 18:00 hod. do zavření (minimálně do 24:00 hod. a déle)., Nabízíme stravu zdarma., Kontakt e-mailem tapo.holecek@seznam.cz. Pracoviště: Lions - školící středisko nesuchyně, s.r.o. - pracoviště, 270 07 Mutějovice. Informace: Václav Holeček, +420 775 393 939.

Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 27 000 Kč

Kuchaři (kromě šéfkuchařů) Kuchař/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 27000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Mutějovice, Požadavky: krátký-dlouhý týden, chuť k práci, ochota učit se novým věcem, odborné vyučení bez maturity, praxe vítána., Nabízíme práci v mladém kolektivu, zajímavé ohodnocení, možnost ubytování, stravu zdarma., Kontakt: Lucie Klátilová 774935626, e-mail: info@poddzbanskypivovar.cz,. Pracoviště: Poddžbánský pivovar s.r.o. - pracoviště, Velká Strana, č.p. 2, 270 07 Mutějovice. Informace: Lucie Klátilová, +420 774 935 626.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 22 000 Kč

Obsluha strojů a zařízení na výrobu kosmetických, toaletních a čisticích výrobků Operátor výroby a balení. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 20. Poznámka: Místo výkonu práce: Rakovník, Požadavky: znalost českého jazyka podmínkou, vzdělání v jakémkoliv oboru - minimálně vyučení, třísměnný nebo čtyřsměnný provoz, základní uživatelská znalost práce na PC, schopnost týmové práce, mechanické dovednosti, samostatnost a odpovědnost, ochota učit se nové věci, Nabízíme: pracovní úvazek na dobu neurčitou, dobré platové podmínky, zaměstnanecké výhody, 5 týdnů dovolené, vysoký příspěvek na stravu, životní a úrazové pojištění hrazené společností, výrobky společnosti za výrazně nižší ceny, nadstandardní příspěvek na penzijní spoření a řadu dalších zaměstnaneckých výhod, dlouhodobou perspektivu zajímavé práce v mezinárodní firmě., Kontakt: Klára Macková, Marie Vopatová 313522797,313522108 nebo e-mailem mackova.k@pg.com, vopatova.m@pg.com. Pracoviště: Procter & gamble - rakona, s.r.o., Ottova, č.p. 402, 269 01 Rakovník 1. Informace: Klára Macková, +420 313 522 797.

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 20 000 Kč

Číšníci, servírky a barmani barman/barmanka v pivnici Na Střelnici. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Praxe v oboru není podmínkou-zaučíme.. Pracoviště: Cb computers v.o.s. - pivnice na střelnici, Pražská, č.p. 399, 269 01 Rakovník 1. Informace: Miroslav Hajný, +420 775 551 795.

S internetem si aktivně tykají čtyři pětiny Středočechů

Kolegy celníci lákají na sto tisíc

Firma Froněk vyvinula s akademiky z ČVUT unikátní asfaltovou směs

Rakovnicko – Rakovnická firma Froněk, která se zabývá dopravními a inženýrskými stavbami používá nové asfaltové směsi a už nyní pracuje na vývoji dalších. Směsi se společnosti podařilo vyvinout ve spolupráci s akademiky z ČVUT.

Havárie motorky půjde před soud. Chyběla helma, navíc byl alkohol

Střední Čechy - Nejenom zranění, ale ani trestnímu stíhání neunikl 28letý muž, kterého policisté podezřívají, že se na motocykl posadil pod vlivem alkoholu. Událost je pro berounské dopravní policisty aktuální dosud, byť se vše odehrálo už uprostřed prvního květnového víkendu.

Neschválený prodej zmrzliny hygienici okamžitě ukončili

Střední Čechy - Vyhovět zájmu spotřebitelů není tak jednoduché, jak by se na první pohled zdálo, pokud se poptávka týká nebaleného zboží potravinářského charakteru.

Čeští stíhači si z mezinárodního cvičení NATO Tiger Meet 2018 odnášejí 3. místo

Čáslav /FOTOGALERIE/ - V uplynulých dnech skončilo mezinárodní cvičení NATO Tiger Meet 2018 v polské Poznani. Čáslavská základna se prestižního cvičení účastnila se 4 letouny JAS-39 Gripen, piloti během dvou týdnů absolvovali 47 letů a ve vzduchu strávili více než 54 hodin.