Sokol Libiš – Sokol Nové Strašecí 3:1 (2:1)

„Věřil jsem, že tu jednu branku dáme a utkání zvrátíme. Domácí totiž byli dosti nervózní a znejistili, když se nám podařilo snížit na rozdíl jedné branky," přiznal kouč Nového Strašecí Radim Suchánek, když jeho svěřenci nastupovali do druhého poločasu.
A vše se vyvíjelo dosti nadějně. Hostům se podařilo domácí zatlačit, byli lepší, ale to bylo vše. Z převahy Novostrašečtí nic nevytěžili. Ba naopak. Po dlouhém vhazování až do pokutového území, propadl míč k osamocenému domácímu hráči a ten poslal míč přes Kuta – 3:1 a o podobě výsledku bylo rozhodnuto.

Pomyslný chléb se však lámal již v úvodních pětačtyřiceti minutách utkání. Velmi těžký terén nebyl to pravé pro kombinační fotbal, navíc hosté do utkání nevkročili dobře. Od úvodních minut byli Libiští aktivnější a svůj tlak zužitkovali ve dvanácté minutě. Po centru do vápna se domácí forvard dostal před Duchoně a špičkou nasměroval míč přes Kuta – 1:0. Chvilku na to už fotbalisté Nového Strašecí prohrávali o dvě branky, když sudí přehlédli ofsajd.

Hosté ale nesložili zbraně. První velkou šanci hostů spálil Kapek, když se po rohovém kopu dostával k míči, který mu ale záhadným způsobem sklouzl pod nohou. Ve druhé tutové šanci se ocitl pro změnu Hanzl. „Podařilo se mu obejít stopera, který podklouzl. Hanzl však při střele podklouzl také. To byly podle mého názory momenty, které mohly zvrátit nějakým způsobem vývoj utkání," sdělil Radim Suchánek. Ve druhé části prvního poločasu se dočkali konečně i hosté. „Náš hráč byl faulován ve vápně, rozhodčí však penaltu nenařídil a kopal se přímý kop zhruba metr za vápnem. Chvilku jsme se s rozhodčím dohadovali, ale pak jsme to vzdali," čertil se kouč Nového Strašecí. Novostrašecký Kapek se probojoval na zadní tyči k hlavičce a míč nasměroval do sítě domácích – 2:1. A do druhého poločasu šli hosté s vidinou, že se jim podaří vyrovnat. Našlápnuto k tomu sice měli a lodivod Radim Suchánek i věřil, že se to podaří … .

Nové Strašecí: Kut – Hartman (70. Janoušek), Duchoň, Havel (20. Zázvorka), Kapek – Ducár, Bláha, Mžourek, Vašák – Mrázek (83. Paluba), Hanzl.