Kluci i trenér možná ještě kousali hořkou porážku gólem čtyři minuty před koncem. Během okamžiku už fotbal nikoho nezajímal. „Hanuš vstal, že něco řekne, a najednou se sesunul k zemi a sotva dýchal, za chvíli už ani to, ztratil vědomí. Okamžitě jsme ho dali do stabilizační polohy,“ popisuje dramatické okamžiky Renata Vitnerová.

Pětačtyřicetiletý Hanuš Minařík možná věděl, kde a před kým si svou těžkou životní chvilku odbýt. Renata Vitnerová je totiž sestřičkou v rakovnické nemocnici. Nepanikařila, nezmatkovala, jednala. Minaříkovo srdce masírovala až do příjezdu „erzety“, která natočila EKG, dala Hanušovi výboj a přivedla ho k sobě. A rychle do Prahy na Homolku.

Dnes už je srdcař hředelského fotbalu, který svoje srdce málem na svém stadionu nechal puknout, v pořádku, propustili ho domů a budou hlídat přes budíčka na dálku.

V klubu jsou šťastní, že se kolem jejich fotbalu nemotají jenom oddaní chlapi, ale i skvělé mámy kluků, jako je právě Renata Vitnerová.

Před sobotním duelem mužů se Švermovem se Renata dočkala i poděkování od všech nastoupených borců a velké kytice. „Tohle tedy byla megaparáda. Tušila jsem, že předseda klubu Mirek Sláma něco vymýšlí, ale tohle mě tedy zaskočilo a byla jsem moc dojatá,“ líčila aktuálně první dáma celého rakovnického sportu.

Opravdová Osobnost, a nejen Deníku.