Sám Tauš ale ze zápasu rozhodně nadšen nebyl, úroveň mu prý scházela. „Byl to strašný fotbal, hrozná úroveň. Navíc v tom měl zmatek rozhodčí, my podléhali zbytečně emocím, tohle se nepovedlo,“ mínil Tauš, který dal dvě branky včetně vítězné z penalty. Za tu už ale nechtěl být chválen vůbec. „Kopl jsem ji naprosto mizerně. Gólem skončila jen se štěstím, míč jsme tam všichni tlačili doslova očima,“ smál se.

Jinak je ale odchovanec Blatna z Ústeckého kraje, který strávil jedenáct roků v Tatranu Rakovník, se svým letním přesunem spokojen. Už proto, že fotbal v Šanově má po letech hlavu a patu a směřuje vzhůru. „Hodně se to tu zvedá. Z Lubné přišel zkušený trenér Josef Štiller, po letech se tady začalo trénovat. I rozcvička před zápasem má smysl, není to jen střílení na branku. Skvělí jsou i fanoušci, tolik co tady jich kolikrát nepřišlo ani na Tatranu,“ je rád.

Pozor, v Šanově hráč není jen aby mákl za klub, ale klub se o něj také chce postarat. Třeba vypranými ručníky nebo pěkně poskládanými dresy. „Všude tenhle základ také není,“ chválí Tauš.

Úroveň čtvrté třídy je oproti kraji, kde hrál nejčastěji I. B třídu, pochopitelně mnohem níž. To ale útočník čekal. „Já měl vždycky rád vesnický fotbal a tohle je podle mého gusta. Třeba se dostaneme i výš, na postup určitě myslíme,“ hlásí šikovný fotbalista, jenž v sestavě dvakrát scházel, a Šanovští z těch dvou mačů udělali jediný bod.

Jinak vyhrávají a jsou aktuálně třetí se ztrátou jediného bodíku na vedoucí Kroučovou. S Petrohradem mají bodů stejně. V sobotu je čeká duel v Bránově s Roztoky.

close Martin Tauš (vlevo) a Luboš Šika ještě v dresu Tatranu, teď už oba válí za Šanov. info Zdroj: se svolením M. Tauše zoom_in Martin Tauš (vlevo) a Luboš Šika ještě v dresu Tatranu, teď už oba válí za Šanov.