Nedávno jste se vrátila z Polska, co se zde odehrálo a jak se vám dařilo?
Ano, minulý týden jsem odjela s výběrem repre futsalu do Polska na dva přípravné zápasy. Stále trenéři hledají správné hráčky, ale i brankářky, proto se hrají taková mezinárodní utkání v rámci přípravy a širšího kádru reprezentace. V Polsku proběhly nějaké tréninky, rehabilitace a následně dva zápasy proti místním hráčkám, které měly také zrovna soustředění, ale mnohem delší než my. V prvním zápase jsem nastoupila já a remizovali jsme 2:2, do druhého dostala šanci druhá, mladší brankářka a Polky zvítězily 4:1.

Takže místo v bráně nemáte ještě jisté, stejně jako vaše spoluhráčky… ale určitě cítíte, jestli dostanete šanci vy a nebo kolegyně…?
Ano, jistého není nic, může se někdo zranit apod. Ještě minimálně jedna gólmanka mi konkuruje, ale ta s námi v Polsku nebyla. Uvidíme, jak se to vyvrbí, moc ráda bych byla jednička.

Nyní se budete připravovat i na MS v sálové kopané, což je zase jiná disciplína, kdy odlétáte a jakou máte šanci  v Kolumbii něco odchytat?
Kolumbie se blíží, za 14 dní letíme. Budeme dvě brankářky, ale já jsem zatím vedená jako dvojka. Přede mnou je Adéla Zehrerová, která chytá pouze sálovku, na futsale mi nekonkuruje. Je zkušenější, starší, má přehled. Na druhou stranu teď moc nechodí trénovat, hraje ještě florbal a já se snažím dojíždět na tréninky vždy. Troufám si říct, že mé výkony na hřišti i v hale jdou stále nahoru a třeba si toho někdo všimne a dá mi šanci, abych se na MS ukázala. Pak by se třeba mohly role i vyměnit. Uvidíme, zůstávám při zemi a soustředím se jen na sebe.

Kolikrát týdně trénujete, když jezdíte do Prahy do haly a pak ještě do Pardubic na ligu?
Je to pro mě hodně náročné, dost času strávím v autě a domů se mnohdy dostanu až po půlnoci. Trénuji pětkrát v týdnu a třeba
ve středu mám trénink s holkama tady v Rakovníku, se kterými jsme přihlásily divizi a budeme nováčci, po našem tréninku odjíždím do Prahy a od 22 hodin mám druhý trénink v hale, domů se vracím pozdě.

Stojí vám to za to, jezdit do Pardubic takovou dálku?
Ano. Jinak bych chytala tady. Pořád jsem v nejvyšší soutěži žen, zahraji si proti Slavii i Spartě, i když třeba prohrajeme, protože se nacházíme každým rokem na spodku tabulky, máme výbornou partu a já si zachytám, někdy samozřejmě něco zkazím, ale mám šanci i vyniknout.
Říkala jste, že odlétáte na MS, nebudete spoluhráčkám z Olympie Rakovník chybět? Určitě budou hrát nějaký zápas…
Systém této soutěže je turnajový, tedy není to každý týden, zatím nevím, zda se něco hrát bude, ale pokud ano, holky vědí, že tady nebudu a samozřejmě mě podporují v tom, že letím ven a fandí mi. Do branky bude muset nějaká hráčka, nebude to poprvé a věřím, že to děvčata zvládnou i beze mě.

Tak ať vám vše vychází podle představ a doufejme, že Monika Pavlíčková bude v Kolumbii jedničkou…
Děkuji, moc bych si to přála, ale důležitější bude uspět mezi velkou konkurencí cca dvanácti týmů z celého světa.