FK Hředle – SK Pavlíkov 2:1 pk (1:1)

Od úvodních minut Pavlíkov působil více aktivně a byl první, který ohrozil soupeřovu branku, avšak Jirouškova hlavička mířila přímo na Malinovského. Velkou příležitost měly poté Hředle, jenže ztrátu míče Pavlíkovských po standardní situaci také nepotrestaly. Následně přišla divoká situace ve vápně Pavlíkova, když Polcar při odkopu zaměstnal svého brankáře. Ve 34. minutě Vávra nacentroval přesně na Jirouška, jehož hlavičku hředelský gólman vyrazil pouze k nohám Čecha a Pavlíkov vedl. V závěru poločasu se zelenobílí hnali za vyrovnací brankou. Povedlo se minutu před poločasem, když po standardní situaci Rais hlavou uklidil na volnou zadní tyč 1:1.

Druhý poločas žádnou brankovou korekci nenabídl, i když velmi nebezpečný byl pavlíkovský Ondřej Polcar, avšak závěry svých šancí nebyly řešeny s potřebným klidem. Ani kanonýr Bechner nebyl v zakončení přesný a několik hlaviček Miříka také nemělo potřebné parametry. Důležitý moment přišel deset minut před závěrečným hvizdem, když Pavlíkovský Kindl uviděl červenou kartu. Avšak ani početní výhodu favorit nevyužil a utkání rozhodovaly pokutové kopy.

Jediným, kdo svůj pokus neproměnil, byl Lukáš Polcar, a tak slavily Hředle. „Remíza zápasu slušela, vyložené šance byly jak u nás, tak u soupeře. Mé selhání při penaltách mě určitě mrzí. Na druhou stranu jsem rád, že se to nestalo někomu jinému z našeho týmu. Jinak jsme si utkání velmi užili. Díky velkému počtu diváků měl pohár skvělou atmosféru,“ shrnul pavlíkovský kapitán a přiznal, že pro většinu hráčů se jednalo o prozatím největší utkání.

Nyní je hlavním cílem Pavlíkova soustředit se na závěr sezóny a udělat maximum pro postup do nejvyšší okresní soutěže.

Pochvalu za skvělý výkon soupeře sportovně vysekl také kanonýr Hředel Denis Bechner. „Finálový zápas jsem čekal náročný, ale i tak nás Pavlíkov svou hrou ohromně zaskočil. Já sám jsem nenašel recept na jejich obranu, což se výrazně podepsalo na mém ne zcela dobrém výkonu. Jsem rád, že jsem byl v rozstřelu úspěšný a dopomohl k zisku poháru. Soupeři přeji ve zbytku sezónu hodně štěstí,“ dodal.