SK Pavlíkov - Sparta Lužná 0 :1 (0:0)

Ač hrál Pavlíkov doma, hrálo se většinou před jeho brankou. Už v 8. minutě Mezei získal zdánlivě ztracený míč, poslal jej Polanskému, ale ten nestačil přehodit Glosera, který se mu položil do střely. Mezei pak sám obtočil Gebharta a tvrdě vystřelil přesně do brankáře. Ve 26. minutě našel Falbr pasem Seiberta, ten centroval na rozběhnutého Polanského, který hlavou minul Gloserovu svatyni. Ve 35. minutě opět zamotal hlavu domácím obráncům Mezei, ale jeho poslední přihrávku na úplně volného Polanského stihli zastavit. Za šest minut byli Luženští v další akci, Ambrůžek však na malém vápně netrefil míč a Gloser slabou střelu chytil. Až ve 44. minutě konečně zaměstnali domácí brankáře na druhé straně, Polcar po sólu poslal míč proti noze rozběhnutého Fraňka, ale natažený Rác vytlačil na roh.

Pavlíkovští ale do druhé půle nastoupili více aktivněji, dobrých dvacet minut měli více ze hry, ale jejich tlak končil nejčastěji na dobré obraně hostí. Konečně v 67. minutě prověřil Polcar ranou z 20 metrů Ráce a hned za tři minuty při jednom z prvních dotyků míče hlavičkuje Bauer z malého vápna nad branku. Pak ale hosté znovu přešli do protiútoku. V 77. minutě sice tečovanou střelu Šnajdra Gloser v pohodě zastavil, ale za dvě minuty to přišlo. Polanský zabojoval mezi domácími obráci, získaný míč posunul na úplně volného Šnajdra, ten si momentík počkal a najednou tvrdou střelou propálil Glosera – 0:1. Závěr utkání znovu nastartoval domácí jedenáctku, ale její tlak už byl jalový.

„Hosté konečně udělali radost svým fanouškům. A to nejen výsledkem, ale hlavně výkonem. Bylo hodně znát, že se vrátili Hájek a Polanský. První obranu uklidnil a odehrál celé utkání bez jediné chybičky a druhý hlavně ve druhém poločase vyhrával hlavičkové souboje a tím vytvářel šance pro ostatní útočníky. A hlavně připravil pro Šnajdra míč před rozhodující brankou. Na druhou stranu nám domácí výhru hodně usnadnili a určitě nezahráli nejlepší zápas. Musíme si také přiznat, že jsme měli rozhodnout zápas již v prvním poločase, kdy jsme měli šance na loženky na tři branky. Teď musíme výhru potvrdit doma proti Městečku. A kdo nás viděl letos hrát doma, tak ví, že to bude těžké,“ soudí luženský sportovní manažer Kulhánek.

Pavlíkov: Gloser – Vanický, M. Vodrážka, Gebhart, Dvořák – Pánek, Polcar, D. Franěk, Fidler (70. Samson) – T. Vodrážka, L. Opat (46. Bauer). Trenér: Petr Čech.
Lužná: Rác – Pešek, Hájek, Staněk, Volráb – Froněk, Falbr, Ambrůžek, Seibert (75. Majba) - Mezei (55. Šnajdr), Polanský ( 80. Zoch). Trenér: Tomáš Pavlíček.