SK Pavlíkov – SK Sahara Vědomice 2:1 (0:1)

Tradiční pavlíkovské rivalky si v minulých zápasech pomáhaly výborně zahranými standardními situacemi a nejinak tomu bylo i nyní. Přesto, že domácí fotbalistky byly v mnoha příležitostech bezzubé, obrovský potenciál ukázala mladičká Adéla Feherová, která dvěma zásahy rozhodla o výhře.

Úvodní výkop zahajoval hostující celek a trvalo nějakou dobu, než Lvice míč získaly a dostaly se do hry. Poté přišlo několik nadějných brankových náznaků, ovšem závěrečné fáze nebyly řešeny správně, a střely Pázlerové či Krejčové se mezi tři tyče nevešly. Chvíli před poločasovou přestávkou o sobě daly vědět hostující fotbalistky, když zahrávaly přímý kop z hranice velkého vápna. Střelu Hyková dokázala vytěsnit mimo brankovou konstrukci, ovšem následný roh už defenziva Pavlíkova neuhlídala 0:1.

Do druhého dějství nastoupily domácí namotivované otočit nepříznivý vývoj utkání. Netrvalo dlouho a Krejčová rychlým autovým vhazováním vybídla Hajnovou, která nahrávkou našla osamocenou Feherovou - 1:1. Poté byly Lvice na hřišti fotbalovější, ovšem ani jeden z úniků Čechové kýženou brankou neskončil. Radost přišla 8 minut před koncem utkání, když Feherová utekla po levé straně a lobem na zadní tyč překonala gólmanku Vědomic. Závěrečné minuty byly pro Lvice náročné, jelikož Vědomice vsadily vše na útok a usadily se na polovině domácích.

Trenérka Pavlíkova Veronika Bártová měla jasno, její tým byl celý zápas fotbalovější. "I tak jsme si opět nechaly dát vcelku lacinou branku. V poločase jsme si některé věci vyříkaly a vzhledem k průběhu prvního poločasu nás nic jiného než vítězství nezajímalo. Již podruhé se nám podařilo otočit zápas, který se pro nás nevyvíjel dobře. Toho si velmi cením, protože se ukáže obrovská týmová vůle.“

SK Pavlíkov: Hyková – Churanová, Pázlerová, A. Brabcová, Andrová – Řenčová, B. Brabcová, Čechová, Feherová – Krejčová, Hajnová

Hokejově střídaly: Ketmanová, Polcarová, Čadková, Košáková

Lišany (v zeleném) po úspěchu na Tatranu šokovaly další výhrou nad favoritem - Kněževes porazily jasně 4:1.
FOTO: Lišany se postaraly o senzaci. A jak dopadl velký souboj bratrů Benešů?