Co se celkového počtu pohybů mezi soutěžemi týká, zůstal pět kol před koncem neměnný. V divizi to totiž mají nadále kriticky nahnuté stejné dva středočeské kluby – Nespeky a Čáslav. Na rozdíl od Chebu a Letohradu ale ještě zcela neztratily šanci na záchranu.

V krajských soutěžích počet už jistě padajících po týdnu stoupl o pět týmů na celkových sedm. Ve všech případech se jedná o účastníky I. B třídy, což souvisí s její reorganizací a zeštíhlením o jednu celou skupinu.

Z pod hladiny se naopak dokázala ve skupině A vynořit Lhota na úkor Braškova. Do společnosti aktuálně šestadvaceti akutně ohrožených sešupem do okresu se zařadilo Obříství ve skupině B.

V céčku je nutné zohlednit nedohraný zápas mezi Ostrou a béčkem Velimi, který budou po inzultaci rozhodčího jedním z hostujících hráčů řešit příslušné komise. Počítat se dá s kontumační výhrou domácích, která ponechává Černého Petra v rukách Paběnic, byť se po víkendové výhře momentálně nacházejí v tabulce výš.

Nejhorším z celků na devátých příčkách nově není SK Tlustice v třináctičlenné skupině E, ale o víkendu rovněž vítězné Pěčice v béčku.

Aktuální model postupů a sestupů (k 13. květnu 2024):

Sestup z FNL do ČFL: 0, do MSFL: Prostějov, KROMĚŘÍŽ

Postup z ČFL do FNL (na základě výsledku baráže): Slavia Praha B nebo Velvary

Sestup z ČFL do divize: Králův Dvůr (sk. A), Přepeře (B)

Postup z divize do ČFL: Petřín Plzeň (A), Chomutov (B), Ústí nad Orlicí (C)

Sestup z divize do KP: Klatovy, Tachov, Český Krumlov (A), Nespeky, Louny, CHEB (B), Hlinsko, Čáslav, LETOHRAD (C)

Postup z KP do divize: MILÍN, Poříčany

Sestup z KP do I. A třídy: Kutná Hora, Průhonice

Postup z I. A třídy do KP: SK Rakovník (A), Psáry (B)

Sestup z I. A do I. B třídy: Klecany, Nelahozeves, Votice (A), Rejšice, Lysá n. L. (B)

Postup z I. B do I. A třídy: Dobrovíz (A), Lužec (B), Městec Králové (C), Říčany (D), Zdice (E)

Sestup z I. B do OP: Braškov, Hředle, Švermov, HOSTOUŇ B, ZAVIDOV (A), Pěčice, Benátky n. J. B, Obříství, Záryby, Hovorčovice, Všestudy (B), Paběnice, Jestřabí Lhota, Plaňany, BÝCHORY, SADSKÁ (C), Miřetice, Vyžlovka, Kunice, OLBRAMOVICE, KŘIVSOUDOV (D), Černolice, Dobříš B, Petrovice, Jílové, CERHOVICE (E)

*Týmy velkými písmeny = jistý postup či sestup