Tou nejzářivější bude brankář londýnské Chelsea Petr Čech, který by do Lhoty měl dorazit přímo z ruzyňského letiště, vrací se totiž ze zájezdu slavného klubu do Spojených států.

„Nebude to pro něj jednoduché, navíc má pršet, což je škrt přes náš rozpočet. Jako by přivezl londýnské počasí, přitom v Anglii má být jedenadvacet stupňů," hořce se usmál muž, který návštěvu Petra Čech a dalších hvězd ve Lhotě zařídil.

Viktor Kolář ze společnosti Sport Invest, která všechny pozvané hráče zastupuje, ze Lhoty pochází a sám za ni dlouho fotbal hrával.

Čecha a hvězdy jako Heinze či Jarošíka přivábil do Lhoty už před šesti roky, tehdy přišlo mraky lidí.

Teď si fotbálek v místním přepychovém a moderním areálu zahrají třeba otec a syn Miroslav a Michal Kadlecovi, hvězda Werderu Brémy Theodor Gebre Selassie či Marek Suchý ze Spartaku Moskva.

Domácí Lhota, účastník I. A třídy, tak bude solidní sparringpartnerem před kvalifikací s Itálii.

„Bude to něco, ale máme slíbené, že v první půli bude Petr Čech chytat za nás," směje se prvoligový fotbalový rozhodčí Jiří Adam, jinak sekretář SK Lhota.

Jeho kamarád Viktor Kolář slibuje i návštěvu zajímavých hokejových tváří ze stáje Sport Investu – talentovaného Tomáše Hertla nebo už zkušenějšího Milana Gulaše.

Anebo Libora Sionka či dnes už trenéra Martina Haška, mladšího bratra slavného Dominika. „U Martina je zajímavé, že byl vůbec prvním hráčem, kterého jsme jako Sport Invest zastupovali," vzpomněl si Kolář.

Ten přiznává, že není jednoduché dát podobnou akci dohromady, byť má se všemi sportovci samozřejmě dobrý kontakt.

„Je to hlavně o součinnosti, najít vyhovující termín. To je nejtěžší. Letos máme třeba hodně sportovců, kteří se žení, se svatbami se doslova roztrhl pytel," směje se Kolář.

Ve Lhotě by mělo být postaráno i o dobrou náladu. Klubu se povedlo zajistit si jako moderátora akce Jakuba Koháka.

Ten sice není hvězdou sportovní, ale televizní, hlavně v reklamách na telefony řádí s Vojtou Kotkem, Lukášem Pavláskem a Bárou Seidlovou. „S Jakubem se moc neznáme, ale jeho humor se mi líbí a sportu fandí, takže věřím, že do rámce celého odpoledne zapadne naprosto v pohodě," dodal Viktor Kolář.

Ještě doplňme, že odpoledne ve Lhotě začne v sobotu ve 14 hodin programem pro děti, zápas hvězd má výkop o dvě hodiny později.