Poříčí nad Sázavou – SK Rakovník 0:1 (0:1)

Hned ve 4. minutě zůstal po centru Vosáhla nikým nekrytý Balata, jenž ovšem svoji šanci zahodil a hlavičkoval vedle branky. V 10. minutě vyzkoušel Pucholt pozornost Kumšty v domácí brance pěknou střelou z 20 metrů. Domácí brankář ovšem střelu dobře vytěsnil. O pět minut později vybojoval míč P. Tvrz, potáhl jej do středu hřiště a z podobného místa jako Pucholt vystřelil technickou střelu po zemi na zadní tyč Kumštovy branky. Střela skončila až za domácím brankářem – 0:1. Po poměrně dobrém začátku od obou týmů se již poté hrálo až do konce druhého poločasu mezi vápny. Zajímavou příležitost domácích měl Vosáhlo, který se dostal až hostující obranu, ale zamířil nad branku.

Druhý poločas přinesl boj mezi vápny. Domácí se snažili o vyrovnání čehož využívali hosté, kteří se dostávali do nebezpečných brejků. Centry poříčských hráčů odvracela pozorná obrana v čele s Fojtíkem a Gašpárkem a když už se domácí dostali do brankové příležitosti, Klauz po sólu netrefil branku. To hosté byli o něco nebezpečnější. V 60. minutě dobře vystřelil Nwogu. Jeho ránu vyrazil Kumšta na hranici pokutového kopu, kde se zjevil Sklenka, ale ve velmi dobré příležitosti přestřelil branku. Vítězství hostů mohl stvrdit také Vild, který obral domácího stopera o míč a šel sám na branku. Kumšta ovšem předvedl další dobrý zákrok a udržel domácím naději na vyrovnání výsledku. Vyrovnání nepřišlo ani přes pětiminutové nastavení sudího Stumpfa. Hosté si po velmi cenné výhře připsali šestou výhru v řadě (4x výhra na pokutové kopy a 2x výhra v základní hrací době).

„Zápas byl velmi důrazný a bojovný. Na malém hřiště, které je snad ještě menší než v Městečku se hrálo především na nakopávané balony, my měli větší vůli po vítězství a utkání rozhodl krásnou střelou Petr Tvrz. Kluky musím za vybojované tři body pochválit," byl spokojen kouč SK Rakovník Libor Šíma.

„V prvním poločase byl zápas vyrovnaný a gól jsme dostali po chybě našeho kapitána. Ve druhé půli jsme měli velkou převahu, slabý soupeř jen bránil, ale nebyli jsme schopni dát gól," povzdechl si po prohře trenér Poříčí Libor Pala.

Branka: 15. Tvrz. Rozhodčí: Stumpf. ŽK: 0:2. Diváci: 100. Poločas: 0:1.

SK Rakovník: Kabele – Beneš, Fojtík, Gašpárek, Severin (26. Vild, 92. Kýzl) – Mareš, Hamouz (62. Faigl, 89. Čech), Sklenka, P. Tvrz – Pucholt, Nwogu (75. Nováček).

Autoři: Josef Rod, Marek Tvrz