FC Olešná – ESTA Oráčov 4:0 (4:0)

Dnešní utkání začalo pro Olešnou tím nejlepším možným způsobem. Po úvodním oťukávání mezi šestnáctkami pronikl po levé straně hřiště Holeček, přesnou přihrávkou našel na malém vápně zcela volného R. Poláška, a ten neměl problém dostat domácí do vedení - 1:0. V 10. minutě bylo ještě veseleji.

Hecht vyvezl míč z velkého vápna, 40-ti metrovým pasem našel R. Poláška, ten si zpracoval míč do prostoru a dělovkou ze 30 metrů nedal Jeníčkovi v brance hostí šanci - 2:0. Ve 13. minutě provětral soupeřova brankáře z trestného kopu Holeček, ale tentokrát byl Jeníček na místě a nadvakrát míč zkrotil.

Domácí se i nadále tlačili do útoku a ve 23. minutě se dočkali potřetí. Hubáček vybojoval míč ve středu hřiště, vyslal do úniku M. Poláška, a ten procedil míč pod padajícím Jeníčkem - 3:0. Pohádkovou půlhodinku uzavřel R. Polášek, když se ve vápně zmocnil odraženého míče, poradil si se dvěma obránci a poslal míč přesně k levé tyči - 4:0.

Do druhého poločasu nastoupili hosté mnohem důrazněji a s viditelnou snahou o zkorigování výsledku. Olešná hrála ze zajištěné obrany a do útoku se již moc nehnala. V 60. minutě nastřelil hostující Balý levou tyč a následující dorážku vyhlavičkoval z brankové čáry Ivančík. Oráčovští se s porážkou nesmířili a před branku domácích létal jeden centr za druhým.

Výborně hrající obrana jištěná spolehlivým Pavlíčkem v brance však soupeři mnoho nedovolila. Deset minut před koncem střílel hostující Flajšingr ze 30 metrů trestný kop a Pavlíček měl co dělat, aby míč vyškrábl na rohový kop. Zbytek zápasu dohrála Olešná v poklidu a po deseti letech mohla slavit výhru nad tímto soupeřem.

„Fantastických 30 minut rozhodlo o výsledku dnešního zápasu. V první půli se nám dařilo a hráli jsme podle představ, padly nádherné branky a diváci museli být spokojeni. Do druhé půle jsme šli s cílem udržet nulu na kontě inkasovaných branek, což se podařilo.

Pochvalu zaslouží celé mužstvo bez výjimky. Již se těšíme na příští týden, kdy jedeme na Tatran. Bohužel se budeme muset obejít bez R. Poláška a M. Hechta, kteří proti svému mateřskému oddílu nebudou z pracovních důvodů k dispozici