FK Ostrov – SK Rakovník 5:3 (4:0)

„Ostrov měl velice mladý tým, překvapil nás svým aktivním přístupem a po zbytečných chybách ve středu obrany jsme inkasovali během padesáti minut pět branek. Druhá půle už byla samozřejmě lepší, byli jsme aktivnější, více jsme drželi balon a dokázali snížit na rozdíl dvou branek. Výkony jsou stále poněkud nevyrovnané," zhodnotil duel kouč SK Rakovník Libor Šíma.
Vstup do zápasu neměli svěřenci Libora Šímy špatný. Ve 4. minutě po krásné a rychlé akci Nwoga s Hamouzem šel P. Tvrz sám na branku, ale v zakončení mu utekl míč. Po deseti minutách převzali otěže hry domácí, kterým to ovšem usnadnila lehkovážná hra rakovnické obrany. Ve 12. minutě Ostrovští rozehráli na krátko rohový kop a z následného centru domácí hráč otevřel skóre zápasu – 1:0. O deset minut později Rakovničtí vystavili domácího hráče do ofsajdu, ale praporek pomezního rozhodčí zůstal dole a Ostrovští vedli 2:0. Ve 27. minutě Pešek váhal se svým výběhem, domácí hráč mu s přehledem udělal kličku, aby následně zakončil do odkryté branky – 3:0. O minutu později domácí využili pomalejšího návratu rakovnické defenzivy a po rychlém brejku vstřelili čtvrtou branku – 4:0. Do poločasu mohli Rakovničtí snížit, ale Pucholtův volej zamířil těsně vedle levé tyče.

Do druhého dějství vstoupili hosté s cílem snížit, ale hned po pár minutách inkasovali popáté a vypadalo to na pořádný debakl. Zhruba po hodině hry však domácí tým odešel fyzicky, Rakovničtí se začali dostávat více do hry a vytvořili si řadu brankových příležitostí. V 66. minutě šel Nwogu sám na bránu, ale domácí brankář přečetl jeho kličku. O pět minut později si domácí vstřelili vlastní branku – 5:1. V 83. minutě Pucholt vybojoval míč a vyslal Kýzla do úniku, který krásně obstřelil brankáře – 5:2. V 87. minutě Hamouz po zisku míče vysunul P. Tvrze do vápna. Jeho střelu domácí brankář jen vyrazil k nabíhajícímu Marešovi – 5:3. Vzápětí Mareš vnikl do vápna po levé straně, ale místo nahrávky pod sebe akci zakončil sám a byl z toho „jen" rohový kop. Šanci na snížení měl i Kýzl, ale ve svém dalším samostatném úniku si v zakončení ukopl míč.

SK Rakovník: Pešek – Beneš, Fojtík, Gašpárek, Severin – Mareš, Pucholt, Sklenka, R. Hamouz, P. Tvrz – Nwogu. Hokejově střídali: Mates, Nováček, Jirásek, Kýzl. Trenér: Libor Šíma.

Autoři: Josef Rod, Marek Tvrz