Otázky, na které budeme znát sice odpověď až v červnu příštího roku, nicméně první kolo okresního přeboru, které startuje v sobotu v sedmnáct hodin, hodně napoví.

Fanoušci okresní kopané se mohou těšit na jednu zásadní novinku tou jsou pokutové kopy po nerozhodném utkání, a to ve všech okresních soutěžích, tedy i mládeže.

„Když skončí utkání například jedna jedna, vybere každý tým pět hráčů, kteří budou kopat penalty. Tím pádem vítěz pokutových kopů získává další bod, do tabulky se mu započtou body dva a poraženému jeden bod za remízu. Pro diváky by to mohlo být atraktivnější," vysvětlil zástupcům klubu na aktivu místopředseda okresního fotbalového svazu Robert Hamouz.

Rakovničtí fotbaloví funkcionáři se tak připojili k dalším regionům, kde již řadu let tento systém funguje, například v Plzeňském kraji. Postupně však tuto změnu schvalují další okresy v České republice.

Zástupci okresního fotbalového svazu se museli také popasovat s úbytkem mužstev, letos se jich přihlásilo do soutěží osmatřicet. Tento problém však podle předsedy svazu Jaroslava Krause neřeší pouze Rakovnicko. Ten se nechal slyšet, že pokud bude týmů i nadále ubývat, bude muset dojít k redukci fotbalových tříd.

„Pokud by klesl počet družstev na šestatřicet, ve druhé třídě by zůstalo čtrnáct týmů, ale ve třetí by jich bylo dvanáct a ve čtvrté dokonce deset. Kdyby přihlásilo soutěž jen pětatřicet mančaftů, hrála by dvojka i trojka s dvanácti týmy, čtyřka pak s jedenácti," naznačil způsob redukce mužstev předseda svazu Jaroslav Kraus.

Dlouho se také spekulovalo, jaké týmové duo doplní elitní dvanáctku. Rezerva Zavidova, která vyhrála třetí třídu, postup mezi okresní „smetánku" vzala hned. Druhá Olympie nejprve s postupem z druhého místa souhlasila, nakonec ale nejvyšší okresní soutěž nepřihlásila. Toho využil třetí tým tabulky z Lišan. Tamní fotbalisté nabídku postupu přijali bez větších debat.