Utkání bylo od úvodního hvizdu velmi vyrovnané a nic nenasvědčovalo tomu, že by měl zápas skončit nelichotivým kanárem. První chyby se po čtvrt hodině hry dopustily hostující hráčky a nabídly tak Dukle příležitost k otevření střeleckého účtu. Příležitost ke srovnání o pár minut později nevyužila Šímová, poté opět udeřily domácí. Podruhé dokázaly rozvlnit síť po chybně rozehraném autovém vhazování. Pavlíkov se snažil bojovností do poločasu alespoň snížit, jejich snaha ale byla marná.

Do druhého poločasu šly Lvice s jasným úkolem, držet krok a zakončovat. Po hodině hry však padla třetí branka a ta úplně změnila obraz hry. Tempo hostů rázem upadlo, jakoby už ani nechtěly hrát natož otočit vývoj utkání. Na pavlíkovskou branku šla střela za střelou, nad vodou svůj tým ještě držela skvělá Hyková. Závěrem se chyby Pavlíkova pouze kumulovaly a zatažená obrana byla pod permanentním tlakem. Dukla v posledních pěti minutách přidala další tři branky a upravila skóre tak na konečných 6:0.

Veronika Bártová, trenérka: „Zcela zasloužená prohra, soupeřky byly ve všech směrech lepší a vítězství si zasloužily. Doufám, že se každá hráčka nad sebou zamyslí a vezme si z této lekce ponaučení.”

David Vejvoda, asistent trenéra: „Utkání proti Dukle vůbec nedopadlo podle našich představ. Již v prvním poločase jsme inkasovali dvě branky, díky nepřesnostem a špatnému přebírání balonu. Po přestávce jsme po třetím inkasovaném gólu odevzdali celý zápas do rukou soupeřek. Je nutné si upřímně přiznat, že výkon celého týmu byl špatný. Na hřišti chyběla bojovnost a snaha zvrátit nepříznivý vývoj. Vyzdvihl bych výkon naši brankářky, která předvedla několik skvělých zákroku. Z tohoto zápasu si musíme vzít ponaučení a do dalších utkání nastoupit s větším odhodláním a zodpovědností.”

SK Pavlíkov: Hyková - Nalevankova, Kieryková, Hajnová, Šímová - Churanová, Řenčová, Pázlerová, Ketmanová - Gebhartová, Bartůšková, hokejově střídaly: Baďurová, Čechová