Tatran Rakovník – FK Čáslav B 4:0 (0:0)

Začalo se pozvolna, domácí byli u míče víc, ale nedokázali s ním pořádně nic vymyslet. Hosté přijeli s mladým týmem, z A mužstva si moc opor nepřivezli. „Trošku jsem se obával toho, že Čáslav přijede s více hráči prvního týmu, ale myslím si, že jsem zaregistroval tak jednoho nebo dva a jinak byl tým dost mladý. Tak jsme samozřejmě chtěli potvrdit výhru z Příbrami," řekl úvodem kouč Václav Eck.

Ve 14. minutě mohl skórovat Melichar, když byl na malém vápně sám před brankářem, ale míč mu sjel po holeni. Po půlhodině hry nastřelil jen brankáře P. Kučera, další dvě šance měl Pidrman a před poločasem to nevyšlo ani Kudelovi.

Domluva v kabině vedla k úspěchu. Hned ve 3. minutě druhého dějství vystřelil z vápna P. Kučera a střela měla oči – 1:0. Vzápětí mířil ten samý hráč nad branku. V 64. minutě se k přímému volnému kopu postavil Gögh a ze sedmnácti metrů vymetl přes zeď šibenici – 2:0.

Než padl další gól domácích, kteří zcela převzali iniciativu, trefili ještě břevno, aby potom padl nejkrásnější gól zápasu. Míč zatáhl do vápna P. Kučera a nahrál dozadu na svého jmenovce Lukáše, který míč bombou napálil pod klacek – 3:0. Pak byl u míče vidět Kudela, který nejdřív pálil těsně vedle a v 87. zužitkoval z voleje nahrávku z brankové čáry od Gögha – 4:0.

„V prvním poločase už mohly branky z našich kopaček padnout, ale naší laxností se tak nestalo. Přitom takové tři hodně dobré šance jsme měli. Chyběl nám větší důraz a fotbal byl takový moc profesorský, takže hra v této části mě trochu zklamala. Pak ale nastoupilo jiné mužstvo a hned ve třetí minutě jsme vsítili gól a přidali další.

Zápas jsme měli úplně ve své moci a byla by velká škoda a i ostuda s takovým soupeřem prohrát. Tím nechci Čáslav nějak snižovat, ale její kádr je složen z dost mladých hráčů, kteří budou za své chyby pykat. Po našem prvním gólu působili hosté poněkud odevzdaně. Za další tři body jsem rád," zhodnotil první domácí zápas lodivod Václav Eck.

Tatran Rakovník: Zach – Čermák (70. Špička), Vecka, Hornof, Melichar (80. Weis) – Výborný, Gögh, Verner, Pidrman (50. L. Kučera) – P. Kučera, Kudela.