TJ Štěchovice – Tatran Rakovník 4:0 (3:0)

Tatranští se přemožitele SK Rakovník a soupeře z vyšší soutěže nezalekli, do dvacáté minuty předváděli velice slušný fotbal a vypracovali si o velmi dobrou příležitost k otevření skóre. Vernerova rána se však odrazila od břevna před brankovou čáru. Pravidlo „nedáš, dostaneš" vešlo v platnost o chvíli později, a hned dvojnásobně. Nejprve si, po centru Košaty a střele Hřebečka, srazil balon do vlastní sítě Výborný a o několik minut později našel Hřebeček Vernera, který rozvlnil hostující síť podruhé – 2:0. Vzápětí mohla snížit nová akvizice Tatranu Dolák, ale z hranice malého vápna mířil vedle. Na druhé straně udeřili opět domácí, když ve 39. minutě Novák na dva pokusy překonal Cipru potřetí a stanovil poločasové skóre na 3:0.

Po pěti minutách druhé půle mohl zvýšit vedení Štěchovic po Švejdově centru Verner, ale zakončil pouze do tyče. Úspěšný nebyl na druhé straně po Petrákově centru ani Ibraimi, jehož střelu vyrazil domácí gólman Vašák na roh. Po něm se dostal do stoprocentní šance Klíma, ale trefil pouze břevno. Domácí postupně ovládali hru a vedení mohli ještě navýšit. Cienciala jen těsně minul Zachovu bránu a podobně si počínal i o chvíli později Beneš. Štěchovice se přece jen dočkaly další branky, když v 80. minutě Šum po krásně ráně upravil na konečných 4:0. V závěru mohl dokonat „bůra" Halbich, ale v dobrých příležitostech ve dvou případech selhal.

Tatranští v generálce před sobotním mistrovským utkáním, kdy je čeká Libiš, podlehli třetiligovým Štěchovicím o čtyři branky, přesto byl kouč Tatranu Pavel Mareš s určitými fázemi zápasu spokojen. „Štěchovice prokázaly svoje kvality a byl to pro nás před novým divizním ročníkem velice dobrý test. Sice jsme neproměnili několik šancí a zápas pro nás byl v závěru fyzicky velmi náročný, přesto jsem s určitými fázemi hry spokojen," uvedl Pavel Mareš na oficiálním webu klubu.

Tn. Rakovník: Cipra (46. Zach) – Černý (30. Doupovec), Vecka (80. Verner), Mařík, Výborný – Červenka (46. Petrák), Verner (63. Dolák), Máče, Dolák (46. Gögh), Rothe (46. Ibraimi) – Klíma.
Trenér: Pavel Mareš.