Před několika málo dny jsme byli svědky vyhlášení Zlatého míče. Počtvrté za sebou vyhrál toto ocenění Argentinec Lionel Messi. Na různých internetových webech už jedou diskuze,  proč zase on, proč zrovna on a ne Ronaldo, nebo třeba Xavi, Iniesta, ale i Petr Čech…

Není jednoduché vybrat toho nejlepšího z nejlepších, zvláště když si uvědomíte, že na každém postu máte jinou úlohu a ty se navzájem kolikrát nedají porovnávat. Ovšem pojďme si přiznat, když vyběhne Messi na trávník, jeho mančaft žije, dýchá… On může být vzorem pro mnoho mladých hráčů, chlapců, ale i dívek. Je to střelec, je to srdcař, bojovník. Splňuje několik úloh dohromady.

Fotbalistu přeci nedělá jen vedení míče… Ale zpět k naší anketě. Jelikož sami vidíte, jak nelehké je trefit se do stejného vkusu všech, dáme prostor nejlepším čtyřem.

Rakovnický okres na šikuly ještě nevymřel, někteří jsou starší, zkušenější, jiní mladí, nadaní a učí se. A kdo je ten NEJ?

Trenéři nejvyšší okresní soutěže nám nominovali svoje favority. Měli volnou ruku a hlasovali z kompletní soupisky II. třídy. Někteří do svých nominací zahrnuli pochopitelně i své „domácí" koně, ale evidentně pomysleli i na to, že dobří hráči jsou i v jiných týmech.

Oficiální nominace bude čítat z každého postu 5 jmen (tedy 5 brankářů, 5 obránců, 5 záložníků, 5 útočníků). Tři jména z každého postu jsou již nominována od trenérů, zbylá dvě jména můžete nominovat vy všichni. Poté proběhne konečné hlasování o nejlepšího hráče z každé pětky.
Hlasovat můžete pomocí nominačních lístků zde na této straně a také pomocí internetu. Na našich webových stránkách budete moct do diskuze vepsat své tipy, návod najdete přímo tam.

Nejvíce trenérů se shodlo kupodivu na postu nejlepších dvou brankářů. Skoro vždy zaznělo jméno Martin Kopáček (Janov) a Jaroslav Kukla (Zavidov). Oba dva své kvality rozhodně mají, ovšem „Kopy" musel v podzimní sezoně předvést mnohem více práce, než druhý jmenovaný, který díky své dobré obranné řadě, ale i celkově výborné práci kolektivu, neměl tak velkou šanci vyniknout.

Velký ohlas mělo též duo obránců v podobě Jana Vrábíka (Kněževes) a Vladimíra Beneše (Zavidov). Další jména na postech záložníků a útočníků byla různá, i když někteří přeci jen více hlasů dostali, a tím si vysloužili nominaci. Z těchto měl nejvíce Jiří Urban (Městečko).

Prozatimní nominaci třech hráčů na každém postu si můžete přečíst v tištěném vydání a další dva hráče v každé kategorii můžete už doplnit právě vy.
Nenechte se zlákat výkony minulých ročníků, toto je hodnocení za výkony v podzimní části 2012. Máte rádi kanonýry? Nebo spíš radši špílmachry, co branky připravují a starají se divákům o podívanou?

Nebo raději koukáte na to, jak brankář skáče od tyčky k tyčce a lapá? Každý má na hřišti svoji úlohu a je krásné koukat na to, když tým šlape, funguje a dohromady tvoří celá jedenáctka harmonizující sestavu. Větší přání trenér nemá, pokud družstvo funguje na hřišti i v kabině, je vítězem, i když není úplně první v tabulce.

BRANKÁŘI:
Martin Kopáček ⋌(Janov)
Jaroslav Kukla⋌ (Zavidov)
Ladislav Rác⋌ (Lužná)

OBRÁNCI:
Jan Vrábík ⋌(Kněževes)
Vladimír Beneš ⋌(Zavidov)
Václav Holý ⋌(Hředle)

ZÁLOŽNÍCI:
Jiří Urban ⋌(Městečko)
Petr Neužil ⋌(Mšec)
Daniel Devera ⋌(Zavidov)

ÚTOČNÍCI:
Petr Šnídl⋌ (Městečko)
Radek Polášek⋌ (Olešná)
Ondřej Frühauf ⋌(Janov)

Oficiální nominace nejlepších dvaceti fotbalistů II. třídy bude čítat z každého postu 5 jmen (tedy 5 brankářů, 5 obránců, 5 záložníků, 5 útočníků). Tři jména z každého postu jsou již nominována od trenérů, zbylá dvě jména můžete nominovat vy. Poté proběhne konečné hlasování o nejlepšího hráče z každé pětky. Hlasovat můžete pomocí tohoto nominačních lístků v denním tisku. Do diskuze, prosím, uveďte své další favority např. formou "záložník: Novák František (Branov)".

Prosíme, abyste nenominovali jména hráčů, kteří jsou již v nominaci uvedeni. Do 17. ledna máte možnost, aby byl váš hráč zařazen mezi 5 nejlepších hráčů do nominace. Hlasování o ty nejlepší z nejlepších proběhne až od 18. – 23. ledna.

Vyplněný lístek (třeba jen s jedním jménem) vhoďte, prosím, do schránky u redakce Rakovnického deníku (Tyršova 437, Rakovník) nebo zaneste přímo do redakce.