Sokol Branov – FK Králův Dvůr B 2:2 (1:2)

Branovského hráče, jednoho ze základních kamenů domácích Petra Podzemského, skolila angína a kvůli pracovním povinnostem chyběl i stoper Elsnic. Branov musel opět nastoupit v improvizované sestavě. A to si hosté přivezli Nováka, který dělal na hřišti velký vítr.
Královák měl rychlý přechod do útoku a finální fáze patřila nejčastěji již zmíněnému Novákovi. Domácí se snažili bojovat a také se k pár pokusům dostali.

V 15. minutě netrefil Šindelář branku, ale následně po přímém kopu se k míči dostal Cihelka, ten z voleje našel na brankové čáře Šindeláře, který už problém se zakončením neměl – 1:0.

Jenže za pár minut dokázali hosté rychle odpovědět. Novák si poradil se třemi obránci a bylo srovnáno – 1:1. Ve 24. minutě udeřilo znovu. Šindelář nezakončil podle svých představ a z protiútoku byl osamocený Novák před Herinkem úspěšnější.

Přišla velká převaha hostů, svojí obětavostí musel nepříznivou situaci řešit Dubský a pak měli domácí štěstí, že Novák nemířil přesně.
Některé šance ještě lapil Herink a také zaznělo břevno. Ne naposledy. Na druhé straně se probudili i Branovští a větší klid chyběl Krubovi i Šindelářovi při lobování brankáře a následné střele hodně vedle.

I druhá část začala náporem K. Dvora. Kritická situace v 60. minutě byla překonána. Herink měl dobře postavené tyče, jednu střelu vyrazil, pak zadrnčelo břevno. Následný pokus Nováka zastavil opět klacek spojující tyče.

Střelba hostů ze střední vzdálenosti nebyla pro Herinka až takovým problémem. I svým včasným výběhem proti Novákovi zamezil další brance. Zrodila se nenápadná akce na druhé straně, k míči se dostal Šindelář a vcelku pohodlně zakončil podél brankáře – 2:2. Další drama už domácí nedovolili a pěkně vybojovanou remízu si udrželi.

„Bod z tohoto utkání je hodně cenný. Chtěl bych hráčům poděkovat za předvedený výkon a jsem na ně hrdý. Vyzdvihnout bych chtěl dnes Cihelku, který byl vynikajícím pilířem celé obranné řady,“ spokojeně hodnotil utkání trenér Bedřich Koch.

Branov: Herink – Horn, Cihelka, Sklenička (38. Konopásek), Helebrant – Dubský (69. Kraus), Kruba, Dochtor, Koch – Kuchař, Šindelář.