V minulém týdnu se také rozhodovalo o majiteli Okresního fotbalového poháru pro tuto sezonu. Ve finále se střetli oba vítězní semifinalisté – domácí
FC Olešná a hostující Tatran RAKO B.

FC Pásová ocel Olešná – Tatran Rakovník B 1:4 (0:0)První poločas byl takový oťukávací a neměl moc z atmosféry finále. Přesto se hrálo svižně, ale šedesátka přihlížejících viděla jen jedinou nadějnější akci – Poulovu ránu do břevna ve 28. minutě. Postupně však Tatran přebíral iniciativu a v závěrečné čtvrthodině předvedl i několik nebezpečných akcí, kterým vévodila Poulova tyč a dvě minuty před koncem rohový kop, jenž sice gólman Pavlíček vyrazil, ale pak se jen díval na Špidrovu dorážku mířící nad břevno.

Druhý poločas začal ze stany Olešné aktivněji, ale po chvíli, když se domácím nehezky zranil Knot, nápor Tatran zastavil a sám zaútočil. Rozhozená obrana nestačila včas reagovat a v 52. minutě po pasu Kollára vystřelil k tyči V. Beneš a Tatran vedl 0:1. Když o chvilku později sklapla ofsajdová past Olešné naprázdno, využil stejný hráč výhody a nekompromisně prostřelil Pavlíčka podruhé – 0:2. Olešnou to však do kolen nestačilo. Naopak s novou mízou začala bojovat a v 65. minutě se Vašek prokličkoval až před Fiedlera a přesnou ranou zavěsil – 1:2. Snad by se zvedla i celá jednáctka, ale Vašek si za pět minut zbytečným komentářem vysloužil druhou žlutou kartu a musel tak z kola ven. Tatran znovu vycítil svoji šanci a hned za tři minuty přeposlal Poula dlouhý centr na Ambrůžka, rána z voleje a bylo to 1:3. Olešná to ale ještě nevzdávala, znovu vtrhla na stranu Rakovníka a Fiedler měl určitě nahnáno při Poláškově střele, která však minula. Konečná přišla pět minut před koncem. Olešná příliš otevřela svá vrátka, míče se ujal Hecht a brejkem vyrazil dopředu. Obránci se soustředili hlavně na něj, a tak stačilo předat míč V. Benešovi a volný hráč nezaváhal – 1:4.
Tatran se tak potřetí v posledních čtyřech letech stal vítězem poháru, jen loni mu sérii přerušily Senomaty. Zatímco se Tatran radoval, netajil se olešenský trenér zklamáním:

„Nezbývá mi, než pogratulovat soupeři k zisku poháru. Získal jej zcela zaslouženě. Během přestávky jsme si řekli o nebezpečných situacích ze strany Tatranu a přesně z nich jsme pak dostávali góly. Víc než dnešní prohra mě ale mrzí zranění Knota, který tak už nejspíš v sezoně nenastoupí a zbytečné vyloučení Vaška, které úplně otupilo naši snahu. Uvažuji, jestli má vůbec cenu hrát takovou soutěž a oslabovat tak tým před finálem mistrovských přeborů,“ svěřil se trenér Olešné Doležal.

Olešná: Pavlíček – Kurka – Knot (50. Ličman), Ivančík, Kašpar – Žatecký, Hlavsa, T. Procházka, M. Polášek – Vašek, Itner. Trenér: Miloslav Doležal.

Tn. Rakovník B: Fiedler – Novák – Volráb (46. Ambrůžek), Špimr (61. Kapoun), Hecht – Seibert (73. Kněžík), V. Beneš, Kollár, Somol – Topinka, Poula. Trenér: Petr Ogurek.