Ovčáry – Nové Strašecí 2:0 (1:0)

Utkání by se mohlo vyvíjet jinak, kdyby už ve 14. minutě nepadl gól z domácích kopaček. Ovčáry k vedení přišly trochu šťastně. Havel se zranil a zvolil si čas odchodu ze hřiště zrovna v době, kdy letěl míč do pokutového území. Samozřejmě v tomto místě strašecký stoper chyběl a hlavně nikdo nevěděl, že jde střídat.

„Ani hráči, ani já jsme netušili, že zrovna v tenhle okamžik jde Martin střídat a pochopitelně tím, jak opustil svůj prostor, jsme nabídli domácím laciný gól. Takhle by to hráč jeho kvalit řešit neměl," popisuje situaci kouč.

Hosté zahrozili nejvíc Kaválkem, který vyslal na domácího strážce nepříjemnou pumelici, ale byla zneškodněna. Taky mohl jít M. Hanzl dvakrát sám na gólmana, ale musel by dostat lepší přihrávku od Ducára a následně od Vašáka.

Ve druhém poločase padla ještě jedna branka, také za záda Kuta, opět po hloupé chybě. Na vyrovnání hosté nestačili, i když byli trochu pohyblivější, ztráceli v osobních soubojích.

„Myslím, že zápasu by slušela daleko víc remíza, ale v Ovčárech se hraje těžko. Když jsme dostali druhý gól, prostřídal jsem mančaft, aby okusili soupeře i mladší hráči.

Nevyhovoval nám drnovatý terén, hůř se kombinovalo. Navíc domácí jsou typově bijci, a když jsme se s nimi dostali do kontaktu, což se stávalo často, měli jsme problém. Přetlačili nás. Na druhou stranu my jsme na tom byli lépe po pohybové stránce. S výkonem jsem celkem spokojený, s výsledkem ale už nikoliv," zhodnotil první představení jara trenér Radim Suchánek.

Strašecí: Kut – Bláha, Havel (14. M. Hanzl (70. Zázvorka)), Duchoň, Kapek – Hartman (74. Pidrman), Mžourek, Kaválek, Vašák – Ducár (74. Volf), Mrázek.