Čížová – Nové Strašecí 1:1 (1:1)

Prvních dvacet minut se hrál vyrovnaný fotbal, ve kterém měli domácí trochu navrch a už začali využívat standardek a dlouhých autů, protože i ty byly na takovém hřišti nebezpečné. Strašečtí jakoby se osmělili až po 25 minutách, kdy si trochu zvykli na domácí styl a během dvou minutě měli tři dobré střelecké pokusy.

Nejprve se do vápna dostal Chaloupka a po zaseknutí míče obránci poslal levačkou technickou střelu mimo. Nad brankou skončila také střela Bláhy a do stejného místa pálil i Wittmayer.

Po půl hodině hry se hosté dočkali, když Razím vyslal vpřed Chaloupku, a ten přehodil gólmana – 0:1. Chvíli nato přišel ale zlomový okamžik zápasu. U rohového praporku si domácí hráč obešel dva protihráče až do vápna, kde musel nedovoleně zasáhnout Bláha. Sudí nařídil pokutový kop, který ale Kut bravurně vyrazil. Míč odkopl Bláha na aut a právě tady to přišlo. Vhazování  propadlo až na malé vápno a gól – 1:1.
Dá se říct, že chycená penalta a dobrý výkon Kuta přišel tak trochu vniveč. Protože ještě do poločasu opět vynikl Kut, když vyškrábl míč z brankové čáry.

Ten samý recept pekli domácí i v poločase druhém. Z jednoho autu orazítkovala Čížová i břevno. Na druhé straně však Chaloupka střílel z vápna jen o centimetry vedle nereagujícího gólmana.

V 83. minutě hosté hodili špatně míč do hry a po jejich levé straně pronikl hráč, jenž servíroval na malé vápno na osamoceného spoluhráče. Ten naštěstí pro Strašecké ve vyložené šanci přestřelil.
Minutu před koncem ještě vystihl myšlenku domácí obrany Kaválek, ale nastřelil jen gólmanovo tělo.

„Nejdřív jsem vůbec nechtěl věřit tomu, kde se dá divizní utkání hrát. Tady to bylo opravdu divné prostředí, úzké hřiště… A domácí toho dokázali využít a vstřelit nám jeden gól. Bylo to vše o tom, kolik standardek a autů uskákáme. Bohužel mě mrzí inkasovaný gól, protože padl právě po vhazování, což bylo ihned potom, co vynikající Kut zneškodnil pokutový kop. To pak celá tahle situace přijde vniveč. Když na utkání kouknu objektivně, musím být s bodem nakonec spokojen, protože Čížová je přeci jen druhé mužstvo v tabulce. I když proti nám pískl sudí penaltu, s rozhodováním celé trojice musíme být spokojeni," zhodnotil další venkovní zápas kouč Miloslav Mrázek.
V příštím zápase přivítají Strašečtí doma Milevsko.

Strašecí: Kut – Dimov, Bláha, Duchoň, Razím – Chaloupka (89. Kroupa), J. Mrázek (79. D. Mrázek), L. Mrázek, Vašák – Kapoun, Wittmayer (50. Kaválek).