Realizační tým, hráči i fanoušci mají konečně splněný fotbalový sen. Jak se na vyšší soutěž připravují a co vedlo k takovému úspěchu, nám prozradil jeden z dvojice trenérů Zdeněk Pichner.


Pár let už jste chtěli postoupit, dvakrát vám to uteklo opravdu o fous, nyní jste si to vykopali naprosto s přehledem, čím to bylo?
Je to pravda. Nejprve nám postup vyfoukly Lány přímo pod nosem a pak Tatran B. Letošní úspěch má několik příčin. Nejprve se podařilo posílit realizační tým o druhého trenéra. Jardu Hamouze jsem si vybral proto, že se známe už hodně dlouho. Důležité je, že máme každý svůj názor, přesto se ve fotbalové podstatě na 99% ve všem shodneme. Možná si někdo říká – „oni mají dva trenéry," ale já to beru jako výborné doplňování, ať už v tréninku či zápase. Dalším pozitivem pro nás bylo posílení kádru. Roky předtím se nám zranili tři hráči a hned nastal problém, nyní jsme schopni to řešit a máme náhradu.

Můžete říct tedy konkrétně, kteří hráči přišli do týmu?
Na post brankáře Jarda Kukla, ten je osobnost sám o sobě. Cítím z hráčů, že si jsou jistí, věří mu a on je opravdu oporou, v několika zápasech to už dokázal. Když ve dvou zápasech Jarda nebyl, chytal Michal Červený, který je také dobrý brankář a jsem rád, že tato spolupráce funguje. Do útoku k nám přišel Jan Škyta. Jeho střelecká potence hovoří za vše. Nejlepší náš střelec (27 branek). Dále jsme vyztužili post předstopera Jakubem Hamouzem, který se po nějakém čase jevil velmi dobře, ale pak se vrátil do přípravy SKR, tak uvidíme, zda ho u nás ještě uvidíme. Dále jste u nás mohli vidět Jirku Hvězdu a Ondru Krejzu. Takže ten kádr byl opravdu o dost širší. Navíc veliké pozitivum je, že všichni hráči jsou naši kmenoví hráči, kromě Krejzy.

Jste s jarní částí spokojený? Přece jenom jste mohli projít s plným počtem bodů…
Ano, mohli, ale Městečko chtělo vyhrát víc. Samozřejmě by to bylo krásné, ale není to to hlavní. Jsme rádi za to, že jsme suverénně ukázali, kdo letos postoupí. Je pravda, že se nám nedařilo v zápase s Jesenicí, Kněževsí, ale trápili jsme se i s Janovem, a přesto jsme zvítězili. Celkově hodnotím jaro kladně a poznáte to už z přípravy. V zimě bylo vidět, že kluci chtějí makat, neříkám, že je to směrodatné, ale všechny čtyři přípravné zápasy s tabulkově silnějšími týmy jsme vyhráli.

Máte v týmu vůdčí typ?
Ani bych neřekl vůdčí typ, ale máme v týmu hráče, kteří si dokáží zjednat respekt, ať už svými zkušenosti, svojí kvalitou nebo osobností. Mezi ně určitě patří Jarda Kukla a půjdeme dál po ose – Vláďa Beneš a Dan Devera. Musím říct, že hodně nahoru šel Dan Štiller, ale svou úlohu měli v kádru všichni, jinak by nám to tak dobře nešlapalo. Kolikrát se nám někdo zranil a záložníci zaskakovali obránce či naopak a nebyl s tím problém. Za zmínku jistě stojí i naši útočníci, v podstatě všichni kanonýři – tahoun Škyta, kterému sekundoval Korčák a Urik.

Budete mít hrací dny neděle, vyhovuje vám to?
Ano, to bude změna, ale nemyslím si, že zásadní. Jako nováček si nemůžeme vybírat. Alespoň budeme moct zhlédnout sobotní zápasy okresu i ligy a pak v neděli odehrát zápas svůj. Tuším, že většina zápasů venku je také v neděli. Spíš než na den výkopu si budeme zvykat na cestu autobusem atd.

Znáte své budoucí soupeře? Na koho se nejvíc těšíte? Asi to bude derby, že?
Nějaké reference o týmech máme. Náš manažer Míra Šindler na některé zápasy našich budoucích soupeřů jezdil, i já jsem jich pár viděl. Myslím si, že se na nás mužstva budou chtít připravit, přece jenom jsme postoupili suverénně. Těšíme se samozřejmě na derby s Tatranem, kterému chceme vrátit porážku v okrese, i když je to 1:1, a také na Mutějovice.

Kdy začínáte přípravu a jaká je její náplň?
Nejsem příznivcem dlouhých příprav, startujeme 30. července. Budeme využívat našeho areálu v Zavidově nebo i na Zátiší. Uvidíme se třikrát v týdnu a máme naplánované tři zápasy (3. 8. Žihle, 
10. 8. Žebrák a 17. 8. Domoušice). Soustředění neplánujeme.

Uvidíme nějaké nové tváře, odejde někdo?
Informaci o odchodu zatím žádnou nemám. Měli bychom být ve stejném složení. Máme tedy nějakých 16 lidí, snažíme se zapracovat i mladší, jako Míru Skoupého, a občas nám pomohl i Petr Čech. Některé posty bychom rádi vyztužili, ale zatím není nic jistého, tak je předčasné se o tom bavit.

Chtěl byste na závěr někomu poděkovat?
Určitě. Velké poděkování zaslouží všichni okresní rozhodčí. Nechtěl bych, aby to teď vypadalo jako nějaké chlácholení, ale musím objektivně říct, že nikdo z těch, které jsem viděl, by chtěl někomu záměrně škodit. Někdy to nemají sudí lehké, když třeba k nám přejížděli ze zápasu žen apod., a i když si soupeři kolikrát k nim nebrali servítky, myslím si, že nám nikdo pomáhat nemusel. Uvedu příklad, naše vítězství 12:1 se Senomaty, kdy se hosté zlobili právě na rozhodčí a zbytečně. Mé další a osobní poděkování letí k Mírovi Šindlerovi. Šest let se snažil o postup a teď se mu to konečně splnilo. Nám se to splnilo. Každý člověk má své aktivity, práci a Míra je z těch, který veškerý svůj volný čas věnuje fotbalu.