Skončili jste na čtvrtém místě a na první Branov vám chybí sedm bodů. Věříte ještě v šanci postoupit?

Bylo by špatné nevěřit,to by jsme mohli úplně vypustit jaro a jen z povinnosti dohrávat. Pořád platí, že chceme postoupit a uděláme proto maximum. Jsem také realista. Na Branov schází sedm bodů a pokud to nedotáhnou s takovými podmínkami, jaké mají (finance), neměli by v I. B třídě co dělat.

Jak jste spokojený s výkonem svého týmu po podzimní části? Na čem je potřeba zapracovat a v čem si myslíte, že je vaše největší síla?

I když bych chtěl, tak s výkonem být spokojený nemohu. Nevedeme a máme velkou ztrátu, takže se není za co chválit. Musíme se dát přes zimu dohromady po fyzické stránce, někdo i po psychické, ale hlavně jako parta a to mi nejvíce chybí na dnešních mužstvech. Parta je minimálně půl úspěchu, myslím, že mi dají mnozí za pravdu. Největší síla? Asi že máme hodně kvalitních a zkušených fotbalistů. Pokud na hřišti prodají, co umí, tak je na co koukat.

Je nějaký zápas, který vás třeba ještě doteď mrzí, že jste zbytečně nezvládli?

Mrzí mě všechny zápasy, které jsme nevyhráli. Nebylo žádné mužstvo, které nás přehrálo, ale bohužel se hraje na góly a ty my i přes tlak a vytvoření mnoha šancí v těch klíčových zápasech nedali. To je asi naše největší slabina. Proměňování vypracovaných šancí. Co je platné, že dáme deset branek v Sýkořici, když neporazíme slabé Roztoky, Oráčov, průměrné Lány a neproměníme šance s Tatranem, který je podle mého názoru spolu s námi nejkvalitnější mužstvo a zápas s ním měl parametry B třídy. Tím nechci někoho urazit, je to jen můj názor. Potěšil mě výkon celého mužstva s Branovem. Byl to od nás velmi kvalitní a povedený zápas se vším všudy. Takhle bych si to představoval.

Co posily, jak se osvědčily? Polák, Elsnic, Jiřík, Černý… Zůstávají všichni?

U prvních dvou jsme věděli, že jsou to kvalitní hráči, kteří mají za sebou zkušenosti z vyšších soutěží. Polák toho pro zranění moc neodehrál, ale když byl, tak to byl určitě přínos. Ale nemohu si pomoci, pořád mi tam něco chybí. Takovíto hráči musejí v této soutěži většinu přečnívat po všech stránkách a táhnout tým. Věřím, že to přijde. Co se týká druhých dvou jmenovaných, tak určitě spokojenost. Znám je oba z mého působení v SK Rakovník, takže nepřišli úplně neznámí hráči. Kuba Jiřík, myslím, docela dobře zvládl přechod mezi dospělé a pokud bude poctivě makat, tak je určitě velký příslib do budoucna. U Tomáše Černého je znát, že je věkem ještě dorostenec, ale všichni se mu snaží pomoci, aby to měl jednodušší. Je jen na něm, jak bude makat a jak se s tím popere. Jinak platí to samé jako u Kuby. Velký příslib pro Pavlíkov do budoucna.

Nastanou nějaké změny v týmu?

Co se týká odchodů, o ničem nevím. Chtěl bych posílit na jednom postu a mám vyhlédnutou i domluvenou jednu velkou kvalitní posilu. Nebudu jmenovat. Vše je v jednání.

Většinu zápasů odchytal v soutěži místo Glosera Konopásek. Jak jste byl s výkony Koníka spokojený? Dá se do jarní části počítat s Gloserem?

„Gaza“ se zranil, tuším, ve druhém zápase ve Mšeci. Určitě velká škoda, ale „Koník“ je také kvalitní gólman, takže žádný velký problém nenastal jako u mužstev s jedním gólmanem. Vždyť vede magické rukavice, tak s ním musí být spokojenost. Rád bych je ale měl na jaro už oba.

Na dokopné jste ohlásil svůj odchod z A týmu a po nějaké době vzal rozhodnutí zpět. Můžete říct, co vás k tomu vedlo a co vás nakonec přimělo zůstat?

Odchod jsem ohlásil už týden před posledním zápasem předsedovi a vedení. Na dokopné to mělo být oficiálně oznámeno všem. Bylo to hrozně narychlo. Dostal jsem pracovní nabídku, kterou jsem přijal a přestože jsem to probíral horem dolem, jak bych to skloubil, abych stíhal tréninky a zápasy, pořád mi vycházelo, že musí jít fotbal stranou. Bylo to pro mě hrozné rozhodnutí, ale neměl jsem na výběr. O návratu vlastně rozhodla manželka. Když viděla na dokopný reakci některých hráčů, tak jsme doma probírali, co by se dalo dělat. No a domluvili jsme se, že to zkusíme nějak skloubit. Je to na úkor rodiny, obírám ji o čas a čas jsou peníze. Ještě že mám tak lukrativní smlouvu! Takže to, že pokračuji, je zásluha manželky a rodiny. Fandí mi. Díky.

Jak bude vypadat zimní příprava a kdy ji zahájíte?

Zimní příprava začne ve druhé polovině ledna. Budeme využívat tělocvičnu 1. ZŠ a koncem ledna proběhne soustředění v Liblíně. Je jednoduché si něco naplánovat, ale musí to být s kým realizovat. Jak to bude vypadat, záleží jen na chlapcích a jejich přístupu. To je také jedna z mých podmínek pro pokračování.

Jak jste spokojený s rozhodčími, kteří pískají okresní soutěže?

Dočetl jsem se ve vašem Deníku o soustředění rozhodčích. Nevím, jestli tam byla uvedena všechna jména zúčastněných, ale jestli ano, tak je to docela bída. Postrádal jsem tam některá jména, kterým by to rozhodně jen prospělo (Sedláček, Foršt,…) Taky musíme trénovat, aby ten výkon za něco stál a nějak vypadal. Nemám ve zvyku nějak komentovat rozhodčí, ale někdy je to opravdu síla. Je těžké pak udržet hráče na uzdě, když dokážou, co dokážou. Nedivím se, že je stále více inzultací a červených karet za urážky rozhodčího. Viz náš poslední zápas v Roztokách. To už i na mě bylo moc. Nejhorší je ta bezmocnost! Výsledek? D. Franěk má stop na šest zápasů, zkažená dokopná, v zápise od rozhodčího Sedláčka napsané věci, které neproběhly, výsměch a nadávky od rozhodčího přímo do očí. Leží mi to v žaludku ještě dnes, a to je co říct!