Junior Děčín - SK Rakovník 1:2 (1:1)

Od začátku zápasu bylo jasné, že to bude boj o každý míč a metr hřiště. Také k tomu pomáhal domácí areál - UMT - nevelkých rozměrů. Proto každý aut, standardka, roh byly nebezpečím pro oba brankáře.

Rakovník ale nasadil laťku soubojů a nasazení vysoko, což domácím moc nesedělo. Do vedení šli hosté, když v 18. minutě Spal zahrával přímý volný kop z pravé strany vápna a kopl ho tak šikovně, že šel na zadní týč, do prostoru brankáře, který však chyboval a míč pustil za svoje záda.

Obrovský kus práce odváděli oba útočníci Bohatý - Nesládek a zejména druhý jmenovaný tento zápas doslova oddřel a vybojoval. Bohatý mohl zvýšit na 2:0, když dostal nádherný míč od Spala, který prokličoval po brankové čáře až do vápna, ale bohužel ze 3 m nastřelil pouze brankáře.
Přišla 35. minuta a Faigl na levé straně nesmyslně zkoušel kličku ve stoje, o míč přišel, soupeř podnikl rychlý brejk po straně hřiště s následným centrem do vápna a nekrytý domácí útočník pohodlně vyrovnal 1:1.

„Po deseti minutách hry v druhém poločase mohli jít domácí do vedení omylem rozhodčích. Písknut byl faul a kopalo se na děčínskou branku, najednou začal pomezní mávat jak zběsilý a ukázal na druhou stranu. Slečna rozhodčí bez jakékoliv omluvy nebo vysvětlení ukázala na druhou branku, když byli všichni Rakovničtí přesunuti ve vápně soupeře, a tak šli domácí sami na Peška. „Naštěstí trefili jen tyč,“ popisuje nejasnou situaci trenér Jan Janota.

Vše se záhy uklidnilo, když Spal opět zahrával trestňák, tentokrát z levé strany vápna, našel velmi dobře nabíhajícího Bohatého a ten pouze nastavil placíru a uklidil míč do sítě – 1:2. V zápase se i vylučovalo, když šel Nesládek sám na brankáře a byl zezadu zfaulován. Pak už Rakovník své tři body nepustil.

„Dnes jsme zvládli něco, co někdy prostě ani zvládnout nejde. Kluky musím opravdu velmi pochválit,“ liboval si nad odpracovaným zápasem trenér Jan Janota.

SK Rakovník: Pešek – Rohla, Hovorka, Vydra, Šedivý – Kacafírek, Gregor, Spal, Faigl – Bohatý, Nesládek. Střídal Kovacz.

Junior Děčín - SK Rakovník 0:0

Z utkání na děčínské umělce si mladší žáci SKR přivezli „odbojovaný“ bod a druhé čisté konto v sezóně. Štěstí, které chybělo v některých domácích zápasech, se k nim tentokrát obrátilo čelem. Domácí působili fotbalovějším dojmem a měli i více vyložených šancí.

Jednu zastavila tyč, dvakrát je zlikvidoval včasným vyběhnutím stále se lepšící Helebrant, který svůj výkon podpořil ve 14. minutě chycenou penaltou. „Směrem dopředu jsme nebyli tak nebezpeční, jako v předchozích zápasech, takže remíza je pro nás úspěchem,“ hovořil trenér Tomáš Pavlíček.

SK Rakovník: Helebrant Tomáš - Beneš, Pšenička, Hamouz R., Krupička - Čech, Ludvík, Kadar, Titlbach - Svítil, Haifler. Střídali: Krob, Mezei, Rohla.