Sokol Nové Strašecí – FC Zenit Čáslav B 1:2 (1:2)

Utkání začalo mnohem lépe pro domácí barvy. Již v první minutě odpískal sudí Šmejkal hostům „malou domů“ a Strašecí tak zahrávalo standardní situaci z velmi dobré pozice; téměř z malého vápna. Odražený míč se dostal k strašeckému Vernerovi. Ten jej poslal zpět do branky. Jenže v posledním možném okamžiku míč směřující do čáslavské sítě vyhlavičkoval hostující bek.

Následně to však byli hosté, kteří převzali pomyslné otěže zápasu. „V ten okamžik nás Čáslavští trošku přehrávali. Byli posilněni o hráče z A mužstva, což se samozřejmě projevilo na jejich výkonu,“ prozradil příčinu toho, proč se hosté ovládali hřiště strašecký lodivod Miloslav Mrázek.
Strašecí však odolávalo a hlavně bojovalo. Ve dvacáté minutě domácí poprvé chybovali a byli za to potrestáni. Strašecký Kut špatně odkopl míč, hostující hráč hlavou vybídl svého spoluhráče do šance. Maxa šancí nepohrdl – 0:1. Téměř o čtvrt hodiny se dostali hosté do dvoubrankového vedení. David Mrázek, který vystřídal Pejšu, si vstřelil nešťastný gól. „Bláha odkopával míč z brankové čáry, ale nastřelil přitom nešťastně vracejícího se Davida Mrázka. V tu chvíli to s námi vypadalo špatně. Hosté nás dosti přehrávali,“ líčil dění na strašeckém hřišti v sobotu odpoledne trenér Mrázek.

Přesto se domácí dočkali. V 41. minutě vyslal Kudela parádní přihrávkou Neumana, obešel brankáře, který ho následně poslal k zemi. Rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu. Exekutor Lukáš Mrázek se, stejně jako minulý týden, nemýlil – 1:2.

Do druhé dějství nastoupili domácí fotbalisté s jednoznačným cílem – minimálně vyrovnat. Čemuž také odpovídal průběh druhého dějství.
Šance na vyrovnání Strašečtí měli. Selhali však v koncovce. V dobré střelecké pozici se ocitl Kudela, ale přestřelil. O několik minut později načechral do vápna míč Neuman. Osamocené Kudela poslal míč hlavou jen těsně vedle. A do třetice znovu Kudela. Tentokráte však v pádu nastřelil pouze brankáře. Hosté mohli rozhodnout v 90. minutě, ale orazítkovali pouze tyč.

„Aniž bych si chtěl nějak stěžovat, měli jsme smůlu v tom, že hosté mohli být doplněni o hráče z A mužstva. Na kvalitě jejich výkonu to bylo jednoznačně znát. Přesto si myslím, že jsme si za bojovnost a nasazení ve druhém poločase zasloužili utkání zremizovat. Bohužel, nestalo se tak,“ poohlédl se za utkání trenér Miloslav Mrázek.

Branky: 41. L. Mrázek (pok. kop) - 20. Maxa, 35. Tomíšek
Rozhodčí: Šmejkal – Benák, Wolfram. Diváci: 200
So N. Strašecí: Kut - Pejša (30. D. Mrázek), Duchoň, Bláha, Verner - Beneš (68. Tlustý, 70. Černý), L. Mrázek, J. Mrázek, Vašák - Kudela, Neuman
FC Čáslav B: Míšek - Svoboda, Hejný, Váňa, Matoušek - Tomíšek, Bártl, Vondra, Janda - Brožík, Maxa