SK Rakovník – FK Dobrovice 0:1 (0:0)

Za téměř tropického počasí patřily první minuty duelu platonickému náporu domácích. Naopak to byli hosté, kteří mohli jít do vedení, když se v 6. minutě rakovnickou obranou protáhl Gába, ale Vaidiš mu na poslední chvíli míč ukopl. O čtyři minuty později měl Gába po parádní přihrávce Kalíška další velkou příležitost, ale jeho slaboučká střela z penaltové značky šla vedle. Poté zahrozili i domácí. Největší šanci změnit bezbrankové skóre měl v 18. minutě po rohovém kopu Guadalupeho Kapek, jehož hlavička z malého vápna jen o centimetry přelétla břevno. Vzápětí po Severinově přihrávce nepříliš důraznou střelu Pucholta z devíti kroků zastavila tyč. Naopak ve 23. minutě mohl chybu Hornofa potrestat Mrkla, ale vyběhnuvší Kukla mu to nedovolil. Závěr prvního poločasu byl ve znamení územní převahy hostů, jejichž akce však většinou končily u rakovnického pokutového území a žádnou vážnější šanci si nevypracovali.

Dobrovický tlak pokračoval i po přestávce. Blízko k prvnímu gólovému úspěchu hosté měli v 55. minutě, kdy pumelici Patočky zpoza šestnáctky Kukla stačil jen vyrazit a Vaidiš pak obětavým zákrokem nepustil do sítě dorážku černého Ansumy. Když domácí obranná hráz odolala i dalším nájezdům soupeře, blýskli se v 68. minutě Rakovničtí rychlou útočnou akcí, při které vyšachovali dobrovické zadáky, ale gólman Michňa Krejčího střelu z dvanácti metrů vyrazil. Poté se hosté opět usadili na polovině domácích, kteří se jen občas snažili zaměstnat obranu hostů. Přesto Rakovničtí mohli v 85. minutě strhnout výhru na svoji stranu, ale hostům přála paní Štěstěna, neboť přesně mířený projektil Mžourka z rohu velkého vápna Michňa konečky prstů vyrazil na roh. A tak se o osudu utkání rozhodlo v 90. minutě, kdy Kukla při odkopu uklouzl, nastřelil dotírajícího protivníka, míč se dostal k Jílkovi, jenž svou příležitost nezahodil – 0:1. Snaha domácích v dvouminutovém nastaveném času už změnu výsledku nepřinesla, a tak i ve čtvrtém mistrovském zápasu odcházeli před 99 platícími diváky ze hřiště v roli poražených.

„Z výsledku jsem smutný, protože jsme nepodali špatný výkon, a přesto prohráli. Myslím, že alespoň bod jsme si zasloužili, neboť jsme měli několik gólových šancí. Například Pucholtova střela skončila na tyči, Kapkova hlavička šla těsně nad, Mžourkovu střelu vyrazil brankář se štěstím, velkou příležitost měl i Krejčí. Samozřejmě, že dobré příležitosti měl i kvalitní soupeř. Lze říci, že zápas byl o jednom gólu. Věřím, že kdybychom ho dali my, tak jsme vyhráli. Bohužel se tak nestalo,“ povzdychl si rakovnický trenér Radim Suchánek.

V dalším kole zajíždí SK Rakovník do Libiše.

SK Rakovník: Kukla – Krejčí, Vaidiš, Hornof, Setnička (83. Fojtík) – Guadalupe, Zápotocký, Pucholt, Kapek (74. Schwendt) – Mžourek, Severin (71. Isteník). Trenér Radim Suchánek.

Autor: Jaroslav Mokrejš