„Po první půlce jsem měl z výsledku docela strach. Dvě třetiny duelu to bylo z naší strany trápení,“ přiznal trenér rakovnického SK Libor Šíma, podle nějž byl důležitý druhý gól. „Až po něm jsme se trochu uvolnili a poté už kluci hráli jak z partesu,“ liboval si.


Na první větší šanci si diváci museli počkat půl hodiny. Červený u lajny vybojoval míč, kličkou se uvolnil a přesně nahrál na osamoceného Hamouze, který z penaltového puntíku přestřelil. Až pět minut před přestávkou přišel přesný pas od Hamouze na Kalaše, který po zpracování prostřelil gólmana. Šestnáctiletý mladík, který premiérově nastoupil v základní sestavě SK, vstřelil druhý gól za sebou. Přes vstřelený gól křeč domácích pokračovala. Klid na kopačky jim přinesla až v 68. minutě branka Stuchla po nahrávce Červeného. Poté zahrozili hosté rychlým protiútokem, ale střela skončila vedle branky. V poslední minutě řádné hrací době si Pucholt narazil s Lukášem Krupičkou a prostřelil gólmana. Poslední slovo měl Lukáš Krupička, který dorazil střelu Petra Tvrze a upravil tak na konečných 4:0.


„Od úvodu jsme se zbytečně přizpůsobili hře soupeře a převážně nakopávali. Popravdě jsem od nich čekal víc, když si vzpomenu na zápas v Klatovech. Jsou to důležité tři body, které teď musíme potvrdit v Mariánských Lázních,“ uvědomuje si autor třetí branky Tomáš Pucholt.

SK Rakovník – SK Klatovy 1898 4:0 (1:0)

Branky: 41. Kalaš, 68. Stuchl, 90. Pucholt, 92. Krupička.
Rozhodčí: Maiello. ŽK: 2:0. Diváků: 140
SK Rakovník: Zach (80. Kudrna) – Tvrz Petr, Besta, Duchoň, Severin – Hamouz (88. Čech), Sklenka, Pucholt, Kalaš (84. Krupička Lukáš) – Červený (90. Trégr), Stuchl (75. Gašpárek).