SK Pavlíkov – Nové Strašecí B 5:2 (3:2)

Do utkání vstoupili domácí útočnou hrou a to přineslo své ovoce hned po deseti minutách. Polák našel přesnou přihrávkou Elsnice, jenž hlavou skóroval – 1:0. Další branka Pavlíkova padla ve 25. minutě, když hostující brankář chtěl odkopnout míč a ten se odrazil od dobíhajícího Pohnána rovnou do branky – 2:0. Vypadalo to na jednoznačný průběh, ale pak na chvilku domácí zaspali a to je stálo dva góly. Nejprve se prosadil po samostatném úniku Kuthan, jenž křižnou střelou poslal balon k levé tyči – 2:1. Sotva Pavlíkovští rozehráli, už se vezl další gól, tentokrát z kopačky Ducára, který prostřelil Konopáska – 2:2. Pak přišlo střídání a na hřiště přišel T. Vodrážka, který hned po chvilce vrátil vedení na domácí stranu. Po přihrávce P. Fraňka se vřítil do vápna a uklidil míč přesně mezi brankáře a pravou tyčku – 3:2. Pět minut před koncem první půle byl z tábora hostů vyloučen horkokrevný Ducár, který uviděl žlutou kartu a následně po potyčce s rozhodčím i druhou.

Druhá půle už byla jasně ve znamení Pavlíkova, který zatlačil soupeře na jeho vlastní polovinu. Čtvrtý gól vstřelil Pohnán, když z velkého vápna přeloboval brankáře Poštu a konečnou podobu výsledku dal T. Vodrážka, jenž křižnou střelou k levé tyči nedal Poštovi šanci – 5:2.

Pavlíkov: Konopásek – Vodrážka M., Jiřík, Samson (70. Kraus), Dvořák – Polák (30. T. Vodrážka), P. Franěk, Pánek (35. Bauer), D. Franěk – Pohnán, Elsnic.

Jak to vidím já …

Mohlo to být zajímavé utkání, nakonec to bylo fiasko
Ve svém volném čase jsem se vypravil tentokráte podívat na zápas pavlíkovského áčka. To přivítalo v neděli na svém hřišti rezervu Nového Strašecí. Domácí potvrdili sice roli favorita, novostrašecká rezerva však zle zatápěla domácím. Za stavu 0:2 dokonce hosté srovnali. Klíčový moment utkání přišel ve 41. minutě, kdy pomezní rozhodčí Švácha odmával nesmyslný ofsajd. Jen pro vysvětlení. Strašecký brankář vykopával míč, Ducár vybíhal ze své poloviny. Podle pravidel fotbalu tedy nemohlo jít o ofsajd. Chápu strašecký výběr, že byl po právu naštván. V ten moment by se řítil hostující forvard sám na pavlíkovského brankáře Konopáska (za stavu 3:2 pro domácí). Rozhodčí tak spáchali křivdu, která mohla dát zápasu úplně jinou podobu.
Na druhou stranu i rozhodčí je pouze člověk a ne stroj a chybuje stejně, jako každý z nás. Proto zde nechci nijak zvláště obhajovat chování strašeckého útočníka Ducára. Ten dostál své pověsti a dorážel nesmyslně na hlavního rozhodčího Strouhala.
Fotbal by měl každého fanouška nadchnout, utkání by se měla rozebírat při chmelovém moku. Neustále se zpřísňují tresty pro provinilce, ale okresní muži v černém jsou nedobytní. Co se zamyslet někdy nad tím, jak to celé vzniklo, než začneme soudit hříšníka s červenou kartou?