Viktoria Žižkov – SK Rakovník 5:0 (2:0)

Domácí starší dorostenci, kterým v tabulce patří šestá příčka, začali náporem, ale obranná tvrz hostů odolávala jejich nájezdům až do 40. minuty, kdy poprvé kapitulovala. O dvě minuty nato Pražané přidali druhý gól. Obraz hry se nezměnil ani po změně stran. V 54. minutě domácí využili nedorozumění brankáře Lennera s Kolocem a zvýšili svůj náskok na 3:0. Poté však polevili a Rakovničtí měli několik velmi dobrých příležitostí, aby korigovali skóre. Snížit vedení Viktorie mohl Závora, který šel sám na brankáře, ale sólo do úspěšné koncovky nedotáhl. Další slibnou šanci nezužitkoval Hink a krátce nato Weis po ideální přihrávce Wittmanna pálil z malého vápna do brankáře. Závěr zápasu už však opět patřil domácím, kteří dvěma góly navýšili výsledek na 5:0.

„Z různých důvodů nám chyběli ze základní sestavy Zíka, Helebrant, Lupák a Houf, takže jsme museli ve složení týmu improvizovat, což se na výkonu trochu podepsalo. Ti, co nastoupili, hráli na hranici svých možností a snažili se uhrát co nejlepší výsledek. Myslím, že konečné skóre je pro nás dost kruté, neboť plně neodpovídá průběhu zápasu. Opět se ukázalo, že koncovka je naší velkou slabinou,“ posteskl si rakovnický trenér Bedřich Koch.
SK Rakovník: Lenner – Jiřík, Tóth, Kočárek, Koloc (55. Hink) – Jelínek (60. Tajbl), Weis, Hvězda, Jirásek – Závora, Wittmann.


Viktoria Žižkov – SK Rakovník 1:0 (0:0)

Mladší dorostenci hostů sehráli s favoritem vyrovnanou partii. Šance si vytvářely oba týmy, ale velmi dobří gólmani na obou stranách byli k nepřekonání. Ve druhém poločase měli velkou šanci otevřít brankový účet domácí, ale pokutový kop poslali do tyče. O výsledku rozhodly šťastné nůžky náhradníka Viktorie těsně před koncem duelu. Závěrečný tlak hostů už změnu skóre nepřinesl.
„Po matných výkonech v posledních zápasech musím kluky tentokrát pochválit. S velmi dobrým soupeřem uhráli výsledek, za který se rozhodně stydět nemusí. Kdyby dokázali proměnit alespoň jednu ze šancí, mohli jsme si z Prahy přivézt bod,“ poznamenal Bedřich Koch.
SK Rakovník: Lenner – Kinter, Šika, Bělecký, Pešta – Koch (70. Jirásek), Hora, Tvrz, Ruprecht – Schwendt (60. Folkman), Závora.


Dorostenci SK Rakovník se rozloučí s divizní soutěží dnes dopoledne, kdy v posledním kole přivítají na svém hřišti Karlovy Vary. Zápas starších začne v 10 a mladších ve 12.15 hodin.

Jaroslav Mokrejš