V prvním duelu zvítězili Pražané nad Teplicemi 4:0 (1:0), když branky postupně vstřelil ve 29. minutě Konate, v 60. minutě Néstor a v 68. Karavaev. Dvě minuty před koncem pak pečetil výhru Sparty z pokutového kopu Juliš. 

Ve druhém utkání proti druholigovému Ústí nad Labem byla pražská Sparta brankově aktivnější již během prvního poločasu. Už v sedmé minutě otevřel skóre Sparťan Mustedanagič, o deset minut později se trefil kanonýr Lafata - 2:0. Sparta pak znovu udeřila v poslední desetiminutovce prvního poločasu. V 37. minutě se v pokutovém území po rohovém kopu zorientoval nejlépe Hybš. Minutu před koncem pak Mustedanagič připravil skvělou střeleckou pozici pro Lafatu, který míč uklidil do odkryté branky. Ve druhém poločase uzavřel sparťanský brankový účet Mustedanagič - 5:0. Poslední branka v utkání padla v 76. minutě, kdy se trefil ústecký Jindráček.

Oba duely se přitom měly původně hrát na Strahově, kde není trávník odpružený, tudíž je pro přípravu nevhodný.

„Už minulý čtvrtek nás Sparta telefonicky kontaktovala ústy vedoucího mužstva Miroslava Baranka. O víkendu se přijeli podívat trenér Tomáš Požár s manažerem áčka Sparty Radoslavem Kováčem a ve středu ráno jsme si plácli," prozradil šéf Baníku Michal Drábek s tím, že oba ocenili jak kvalitu trávníku, tak celého zázemí.

Dodal, že museli přeložit dvě naplánovaná přípravná utkání, která se měla na jejich hřišti v sobotu hrát. Jedním z nich byl duel Tuchlovic s Velvary.

Impuls uskutečnit zápasy na rynholecké umělce vzešel od asistenta pražského týmu, Kladeňáka Stanislava Hejkala, který na Rakovnicko v minulosti jezdil s béčkem Teplic. „Jinak by na Rynholec nepřišli," usmíval se sedmačtyřicetiletý kouč a vysvětlil, že vedle dobrého trávníku hledali potřebnou velikost placu, poněvadž většina umělek má minimální rozměry.

Sparta byla na soustředění na jihu Španělska u Malagy, kde si na závěr zahrála na přírodním trávníku s bundesligovým Freiburgem (0:0), pro nějž to byla generálka před dnešním startem německé nejvyšší soutěže, v němž večer přivítá Bayern. Přechod do opravdového zimního počasí Pražany nepotěšil.

„Klima nás zaskočilo. Umělá tráva hráče, kteří se po zranění vrací, nikam neposune, jen je zastaví," uvedl před utkáním Hejkal s tím, že proto se v duelech neobjeví na hřišti Rosický, Šural a Vácha. „Sice už hráli, nechceme ale vzhledem k počasí něco zkazit. Nebudeme riskovat," dodal a připomněl, že příští pátek letí Sparta na deset dní do Valencie.

Vyjma tří zmíněných hráčů zasáhnou do sobotních zápasů všichni ostatní. V úvodním utkání se ve sparťanském dresu objevily i posily Španěl Néstor a Rumun Vatajelu, jenž stál Spartu 1,3 milionu eur.