V prvním dějství byla Olympie častěji u balonu, vytvářela si i šance, ale žádnou neproměnila. Naopak Lánští vyráželi do nebezpečných brejků a podobný obraz hry pokračoval i v druhé půli. Skóre otevřel v 56. minutě po rychlém brejku hostující P. Dudášik a o chvíli později přidal svůj první a vzápětí i druhý gól po obdobných situacích Reichl – 0:3. Domácí už stačili Kolářem pouze snížit – 1:3.

„Je to smutné, ale stalo se. Nastoupili jsme bez Číhaře a Kokšála a bez nich jsme byli bohužel poloviční. Ač jsem kluky varoval před podceněním soupeře, opak se stal pravdou. Hráli jsme opravdu velmi špatně a přestože jsme měli nějaké šance ke skórování, je naše prohra naprosto zasloužená," byl notně rozčarován kouč Olympie Antonín Sýkora.

To vedoucí týmu Lán Jakub Matějka měl naopak mnoho důvodů ke spokojenosti. „Po minulé vysoké prohře s Kněževsí je pro mě výhra na Olympii velkým překvapením. Jeli jsme tam s cílem odehrát solidní, neodevzdaný zápas a vítězství je pro nás skvělý výsledek. Podali jsme výborný výkon a chtěl bych celý tým pochválit."