„Přesto nemůžu říci, že bychom v nich hráli špatně. V prvním utkání jsme měli doma s Děčínem více ze hry, měli i šance zápas rozhodnout ve svůj prospěch. Bohužel jsme je neproměnili, zatímco Severočechům snad ze čtyř střel tři skončily v naší síti, při čemž dva góly byly velice laciné. Gólman nás nepodržel ani v Kladně, kde jsme byli v prvním poločase lepší než rezerva prvoligového SK, ale jí po přestávce stačila čtvrthodina k tomu, aby potrestala naše chyby třemi brankami. Po tomto zápase jsme si řekli, že se musíme vrátit ke hře, kterou jsme praktikovali na zimním turnaji v Mostě. To znamená, že někdy neřešit některé situace příliš fotbalově a s velkým rizikem, ale nestydět se třeba za to, že míč třeba odkopneme do zámezí. Vyplatilo se nám to už ve středu v Jirnech, kde nechybělo moc k tomu, abychom si od lídra soutěže přivezli bod. Navíc hráči zde poznali, že pokud budou hrát zodpovědně, nemusí se bát žádného soupeře,“ říká trenér rakovnického mužstva Jiří Kučera.

Jeho slova chtějí Rakovničtí potvrdit už tuto neděli, kdy na svém hřišti přivítají Union Čelákovice, s nímž na podzim prohráli 0:1. V sestavě domácích určitě bude chybět Kešner, který má pravděpodobně přetržený křížový vaz. Pokud se 12. dubna na konzultaci s lékaři toto zranění potvrdí, čeká ho operace a na jaře už do divizních bojů asi nezasáhne. Na hřišti se neobjeví ani zraněný Roubík a pravděpodobně ještě brankář Kukla, který by už v dalším kole měl být k dispozici. Naopak se už do mužstva vrátil Klasna. Sestava rakovnického týmu tedy bude stejná jako ve středu.

„Možná, že k malým korekturám dojde ve složení útoku“, podotýká Kučera. Je si vědom, že jeho mužstvo nečeká lehký soupeř. Je totiž namočený do sestupových vod a k záchraně potřebuje každý bod. „Věřím, že neúspěšnou divizní sérii o Velikonoční neděli ukončíme“, tvrdí trenér SK Rakovník.

JAROSLAV MOKREJŠ